Dünya genelinde aktif olan Apple cihazı sayısı kaç? Apple açıkladı...

Apple yapmış olduğu açıklamada şu anda dünya çapında 2,2 milyardan fazla aktif cihazının bulunduğunu belirtti.

Dünya genelinde aktif olan Apple cihazı sayısı kaç? Apple açıkladı...
Dünya genelinde aktif olan Apple cihazı sayısı kaç? Apple açıkladı...
GİRİŞ 02.02.2024 16:45 GÜNCELLEME 02.02.2024 17:03

Dünya çapında aktif Apple aygıtlarının sayısı iki milyarı aştı. Apple'ın 2024 yılının ilk mali çeyreğine ilişkin son kazanç raporuna göre bu sayıya iPhone'lar, iPad'ler, Mac'ler ve diğer Apple aygıtları dahildir.

Apple CEO'su Tim Cook yaptığı basın açıklamasında, aktif aygıtlarımızın kurulu tabanının 2,2 milyarı aştığını ve bunun Apple için tüm ürünlerde ve coğrafi segmentlerde önemli bir dönüm noktası olduğunu duyurdu.

2023'TEKİ AKTİF CİHAZ SAYISINI GEÇTİ

Şirket rekor kırarak 2,2 milyar aktif cihazla yeni bir kilometre taşına ulaştı. Apple daha önce Ocak 2023'te aktif kurulum tabanı rakamlarını açıklamış ve küresel olarak 2 milyar aktif cihaz raporlamıştı.

Apple, her bir cihaz için belirli rakamları açıklamaktan kaçındı, ancak teknoloji devi, dünya çapında aktif iPhone'lar açısından bir milyar sınırını aşma konusunda tutarlı bir geçmişe sahip.

İPHONE'LARA YAPAY ZEKA GELİYOR

Apple CEO'su Tim Cook, 2024 yılının ilk mali çeyreğinin mali performansını görüşmek üzere düzenlenen kazanç çağrısında yapay zeka konusuna değindi. Cook, Apple'ın yapay zeka teknolojisini ilerletmek için önemli miktarda zaman ve kaynak ayırdığını vurgulayarak, yılın ilerleyen dönemlerinde daha fazla bilgi vereceğinin sözünü verdi.

Apple'ın önümüzdeki iOS 18 yazılım sürümünün, cihazlarında şimdiye kadar görülen en önemli yazılım güncellemesi olabileceğine dair söylentiler dolaşıyor. Bu söylentiler, güncellemenin çeşitli yapay zeka (AI) özelliklerini tanıtacağını öne sürüyor.

Raporlara göre Apple, Siri'yi, Mesajlar uygulamasını ve işletim sisteminin diğer yönlerini geliştirmeyi amaçlayan üretken yapay zeka teknolojisini aktif olarak geliştiriyor. Yapay zeka entegrasyonunun Siri'nin ötesine geçerek Apple Music, Pages, Xcode gibi popüler uygulamalara ve daha fazlasına ulaşması bekleniyor.

Ayrıca, Apple'ın Siri'ye kapsamlı dil modelleri entegre ederek sanal asistanın karmaşık görevleri otomatikleştirmesini sağlamayı planladığı bildiriliyor. Bu entegrasyon, Siri ile Kestirmeler uygulaması arasında daha derin bir bağlantı kurulmasını kolaylaştıracak.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Biden'ın kararı sonrası Kamala Harris'ten ilk açıklama! Seçim yarışına hızlı başladı
Trump'a suikast girişimine ilişkin önemli gelişme