Elon Musk, bir ülkede daha Starlink uydu internet hizmetini başlattı!

Elon Musk'ın şirketi SpaceX, Endonezya'da internet erişimini artırmak için Starlink uydu hizmetini başlattıklarını duyurdu. Musk, Bali'de düzenlenen etkinlikte, Starlink'in 270 milyondan fazla kişiye hızlı internet sağlayacağını belirtti.

Elon Musk, bir ülkede daha Starlink uydu internet hizmetini başlattı!
Elon Musk, bir ülkede daha Starlink uydu internet hizmetini başlattı!
GİRİŞ 20.05.2024 09:08 GÜNCELLEME 20.05.2024 09:08

Elon Musk, şirketi SpaceX'in uydu internet hizmeti Starlink'i, takımadaların uzak bölgelerinde erişimi artırmak için Pazar günü Endonezya'da hizmete sunmaya başladı.

Reuters'ın haberine göre, milyarder sabah saatlerinde özel jetiyle Endonezya'nın tatil adası Bali'ye geldi ve ardından Denpasar eyaletinin başkentindeki bir toplum sağlığı merkezinin açılış törenine katıldı.

Endonezya'nın baş yatırım bakanı Luhut Binsar Pandjaitan havaalanında Musk ile bir araya geldi ve ikilinin Starlink'in açılışı da dahil olmak üzere birçok önemli işbirliğini görüşeceklerini söyledi.

Pandjaitan, Endonezya'nın üç saat diliminde yaşayan 270 milyondan fazla insana ev sahipliği yaptığını ve Starlink'in uzak bölgelerdeki insanların da kentsel bölgelerdekilerle aynı hızlı internetten yararlanmasını sağlayacağını söyledi.

"HER ŞEYİ ÖĞRENEBİLİRSİNİZ"

Musk etkinlikte yaptığı konuşmada, "Bağlanabilirliğin düşük olduğu yerlere bağlanabilirlik getireceğim için çok heyecanlıyım. İnternete erişiminiz varsa her şeyi öğrenebilirsiniz." diye konuştu.

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Trump'a ateş eden Thomas Matthew Crooks 'Dünyanın sahibi' BlackRock'ın reklamına çıkmış
İşte emekliye zamda tüm merak edilenler!