Android, 'en kötü' rekorunu kırdı

Ve Android inanılmaz bir rekor daha kırdı. Ama eminiz, bu rekor Google'ı hiç de sevindirmeyecek..

Android, 'en kötü' rekorunu kırdı
Android, 'en kötü' rekorunu kırdı
GİRİŞ 25.11.2011 10:35 GÜNCELLEME 25.11.2011 10:35
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Önde gelen güvenlik yazılımı şirketlerinden McAfee, yayınladığı son raporda Android ile ilgili ilginç bir araştırmayı kamuoyuyla paylaştı. Buna göre zararlı yazılımların artık ilk hedefi Android işletim sistemini kullanan cihazlar. Öyle ki, Android bu alanda erişilmesi çok güç bir rekora da imza atmış durumda. Bugün ortaya çıkan her 100 zararlıdan 98'i, Android için yazılıyor. Bu da, Android kullanıcıları için inanılmaz bir tehlike anlamına geliyor.

Microsoft'un Windows Phone ve Apple'ın iOS işletim sistemine göre güvenlik bazında daha zayıf kalan Android, zararlı yazılımların da akınına uğruyor.

Zararlı yazılımlarla ilgili elindeki verileri paylaşan McAfee, bilişim suçlularının masaüstü bilgisayarlara kıyasla kullanıcıların kişisel verilerine daha kolay ulaştığını kaydederken, bazı zararlı yazılım türlerinin SMS servislerine dahi karıştığını ve doğrulama SMS'lerini silebildiğini belirtti.

Grafiğe bakıldığında zararlı yazılımlardan en çok Symbian yüklü Nokia telefonlar dertliyken, Android Symbian'ı izliyor. Ancak her şey bu hızla devam ederse, çok yakında Android'in, hiç istemese de, 1 numaralı koltuğa oturması kimse için sürpriz olmamalı.

 

Hürriyet

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Nedimi 8 yıl önce Şikayet Et
    E ne var bunda. Android dediğiniz işletim sistemi ve gelecekte kullanacağınız bilgisayarların ücretsiz işletim sistemi. virüs lerin bu işletim sistemini hedef alması normal değilmi ? ha birde şu var. milyonlarca kullanıcı kullanacak bu adamlar virüs programına yıllık 40 dolar vermeyecekmi. olmasa bile virüs programlarını yazanlar oturur yazar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken sözler: Birilerini rahatsız etti
Tarihi görüntüler! Bakan Akar'dan Libya'da büyük rest: Derhal bizden özür dileyin