Miraç Kandili ne zaman ihya edilecek? 02 Nisan yarın ne kandili var?

Yarın kandil mi? İbadetlerine yön vermek isteyenleri merak ettiği sorunun cevabı yanıt buldu. İslam aleminin heyecanla beklediği 2019 Miraç Kandili tarihi geldi çattı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 kandil günleri hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Miraç Kandili ne zaman ihya edilecek? 02 Nisan yarın ne kandili var?
Miraç Kandili ne zaman ihya edilecek? 02 Nisan yarın ne kandili var?
GİRİŞ 01.04.2019 12:06 GÜNCELLEME 02.04.2019 08:58
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Recep ayının 27. gecesi olarak bilinen ve Hz. Muhammed’in Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olan mübarek Miraç Kandili dualarla ibadetlerle namazlarla karşılanacak. Üç ayların başlaması ile İslam alemi için büyük önemi olan kandiller art arda geliyor. 

 

 

Milyonlarca Müslüman her bir kandilin tam tarihini sorgularken en yakın zamanda idrak edilecek Miraç Kandili'nin ne zaman olduğu araştırılmaya başlandı.

MİRAÇ KANDİLİ YARIN MI?

 

 

Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerle insani yükseliş için büyük bir fırsat; merhameti azalan kalplerin, eşref-i mahlukat olma bilinci zayıflayan insanın yeniden dirilişi için en büyük imkandır.

2019 Diyanet dini günler takvimine göre yarın Recep ayındaki 2. kandil olan Miraç Kandili idrak edilecek. 

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi’ni de içinde barındıran üç aylar 8 Mart 2019’da başladı. Şaban ayı ise 6 Nisan’da başlayacak ve 19 Nisan’da Berat Kandili ihya edilecek. On bir ayın sultanı Ramazan’da 6 Mayıs'da başlayacak.

YORUMLAR 1
  • asya 1 yıl önce Şikayet Et
    Bugecenin önemibüyük
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'de işler yine karıştı! Çarpıcı S-400 ve F-35 hamlesi: Türkiye'ye karşı acilen uygulayın
8 Temmuz gazete manşetleri