Rüyada beyaz at görmek neye işaret eder? Rüyada beyaz ata binmek ne demek?

Rüya beyaz at görmek, hayırlara işaret eden rüyalardan olup rüya sahibinin yakın zamanda karşılaşacağına güzel işlere işaret etmektedir. Ancak rüyada beyaz at görmek görüldüğü duruma göre birçok farklı şekilde tabir edilmektedir. Peki rüyada beyaz atın öldüğü görmek neye işaret eder? İşte rüyada beyaz at görmenin tabirleri...

Rüyada beyaz at görmek neye işaret eder? Rüyada beyaz ata binmek ne demek?
Rüyada beyaz at görmek neye işaret eder? Rüyada beyaz ata binmek ne demek?
GİRİŞ 08.03.2021 08:37 GÜNCELLEME 25.03.2021 12:38

Rüyada at görmek, en hayırlı rüyalardan biridir. Rüyada beyaz at görmek ise çok daha hayırlı işlere işaret etmektedir. Rüyayı gören kişinin sıkıntıdan uzak, mutlu ve saadetli bir hayat yaşayacağına işaret edilmektedir. Rüya sahibinin uzun zamandır çalışıp didindiği işlerinin hayırlısıyla yoluna gireceğine delalet eder. Çalışmalarının karşılığını çok yakında alacak olan rüya sahibini yüksek rütbelere geleceğine işaret etmektedir. Rüya sahibinin düşmanına karşı galibiyet kazanacağına yorumlanmaktadır. 

RÜYADA BEYAZ ATA BİNDİĞİNİ GÖRMEK

Hayattaki en büyük arzusuna eninde sonunda kavuşacak olan rüya sahibinin gam ve kederden uzak bir ömür geçireceği, zahmet çekmeden istediklerine kavuşacağı, maddi manevi feraha kavuşacağına işaret etmektedir. Rüyasında ata binen kişinin arzuları yakın vakitte gerçekleşir. Bekar bir kimse ata binerse çok yakında hayırlı kısmetlerinin çıkacağı, evli bir kimse ata binerse hayırlı evlatlara kavuşacağına yorumlanmaktadır.

RÜYADA BEYAZ ATIN ÖLDÜĞÜNÜ GÖRMEK 

Rüya sahibinin itibar kaybedeceğine ve karşılaşacağı sorunlara işaret etmektedir. İş ve aile hayatında yaşanacak sorunlara işaret ederken rüya sahibinin zarara uğrayacağını şeklinde yorumlanmaktadır. 

RÜYADA BEYAZ AT SÜRÜSÜ GÖRMEK

Rüyasında beyaz at sürüsü gören kimse, art arda gelecek olan müjdeli haberlere işaret etmektedir. Rüya sahibinin hayırlı işlerle karşılaşacağı ve hayatının en şanslı dönemine gireceğine işaret etmektedir. Rüyasında sürü halinde görülen beyaz atlar, bekar kimse için hayırlı ve güzel kısmetlere yorumlanmaktadır.

RÜYADA BEYAZ AT YAVRUSU GÖRMEK

Rüyada yavru beyaz at görmek, rüya sahibinin karşılaşacağı güzel fırsatlara işaret etmektedir. Rüya sahibinin karşısına çıkacak fırsatları iyi değerlendirmesi konusunda uyarı niteliği taşıyan rüyalardandır. 

RÜYADA BEYAZ AT ÖLDÜRMEK

Rüya sahibinin büyük bir badire atlatacağına, kendi eliyle şansını ve kısmetini geri çevireceğine işaret ederek büyük sıkıntılar atlatacağına işaret etmektedir. Bazı tabircilere göre ise beyaz at öldürmek, rüya sahibinin büyük bir mirasa sahip olacağına yorumlanmaktadır.

ALİMLERİN TABİRLERİNE GÖRE RÜYADA AT GÖRMEK

Nablusi: Rüyada yanında at olduğunu gören kimsenin rızkının geniş olmasına ve düşmanına galip gelmesine delalet eder. Ata binmeye layık olmayan kimsenin rüyada ata bindiğini görmesi, izzet ve makam sahibi olmasına delalet eder. Bazen da o kimse için yolculuk meydana çıkar. Çünkü yolculuk manasına olan at manasına olan ten müştaktır.
Erkek ata bindiğini gören kimse düşmanından korunur. Rüyada taya bindiğini görse, o kimsenin güzel bir çocuğu olur. Semer vurulmuş bir hayvana bindiğini gören kimse, ne fakir, ne de zengin, orta halli olarak yaşar. Bekar olan kimse kısrağa bindiğini görse, hanımefendi, zengin ve asil bir kadınla evlenir. Bazen da at, güzel yapılmış eve delalet eder. Kır at, düşmana galip gelmektir. Çünkü kır at meleklerin atıdır.

Molla Cami: Rüyada ata binmek, gerçekte ata binen kimse için, şerefli mertebeye nail olmaya ya da bir seyahate çıkmaya işaret eder. Rüyada taya binmek, bekar kimse için, iyi ve zengin biri ile evlilik yapmasına veya bir ev sahibi olacağına işarettir. Rüyada genç ve iyi bir cins at görmek, rüya sahibinin iktidarının artmasma, rızkının çoğalmasına, beyazımsı gri renkli bir at görmek, kazançlı işlerin peşinden koşmaya, koyu kırmızı veya kül renginde yaşlı bir at görmek ise, işlerin bozulmasına işarettir. Rüyada boz renkli bir ata bindiğini gören kimse, düşmanlarını mağlup eder. 

Kirmani: Rüyasında eğeri ve gemi mevcut, güzel bir ata binerek aheste aheste giden, büyük şeref kazanır. Bindiği atın takımlarındaki noksanı tamamlayanın, hali düzelir. Ahırda bağlı bir atı olduğunu görenin, itibarı artar. Böyle bağlı birçok atlara sahip olan, kendinin ve Cenab-ı Hakk'ın düşmanlarını kahreder. Bir atla kavga eden; büyük günah işler, büyük sıkıntıya düşer.

Danyal (s.a): At görmek, şeref ve mevkidir. Atın takımlarındaki noksanlık, şerefte noksanlıktır. Atın kuyruğunun uzaması, kıllarının artması; rüya sahibinin yardımcılarının fazlalaşmasına işarettir. Bunun aksi ise hizmetkarların azalacağına delildir. Atın organlarında bir kusur görenin, itibarı azalır. Kanatlı bir ata binerek uçan, dünya ve ahirette şerefe nail olur. Bir rivayete göre yola gider.

ETİKETLER
rüya tabirleri
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Terörün kökü kazınıyor! Sözde üst düzey 462 terörist öldürüldü
104 emekli amiralin skandal bildirisini savunanların çelişkisi ortaya çıktı