Pandemide meslektaşlarını bırakmak istemeyen doktor emekli olmamak için imza topluyor!

Rize'nin Ardeşen ilçesinde doktorluk yapan 72 yaşındaki Ali Sarı 42 yıldır yaptığı mesleğinden emekli olmak istemiyor. Özellikle içinde bulunduğumuz zorlu şartlarda meslektaşlarını yalnız bırakmak istemeyen Dr. Ali Sarı görevine devam etmek için stant açıp imza topluyor.

Pandemide meslektaşlarını bırakmak istemeyen doktor emekli olmamak için imza topluyor!
Pandemide meslektaşlarını bırakmak istemeyen doktor emekli olmamak için imza topluyor!
GİRİŞ 19.12.2020 13:34 GÜNCELLEME 19.12.2020 17:24
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz günlerde Rize'nin Ardeşen ilçesinde ilginç bir olay yaşandı. 72 yaşındaki Dr. Ali Sarı yaşı dolması sebebiyle emekli olması gerekirken 42 yıllık mesleğini bırakıp özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde emekli olmak istemiyor. Bu isteğine çevresinden de destek alan Sarı stant açıp imza topluyor.

Emekli olmamak için imza kampanyası başlattı

Ardeşen ilçesinde görevli 42 yıllık Aile Hekimi Ali Sarı'nın görev süresi yaş haddinden dolayı şubat ayında doluyor. Emekliliği gelen doktor, pandemi döneminde meslektaşlarını yalnız bırakmamak için dilekçe vererek görevde kalmak istedi. Çevresinde de çok sevilen doktor için vatandaşlar da stant açıp imza kampanyası başlattı. Kampanyaya katılan vatandaşlar, imza atarak destek veriyor. 

Nöroloji Uzmanı Dr. Suzan Üstün: Kovid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi yapılabilir


75 yaşıma kadar devam edebilirim

Zorlu bir salgın sürecinde mesleği bırakmak istemediğini anlatan Ali Sarı, "Görevimi layıkıyla yapmaya çalıştığıma inanıyorum. Yıllardır vatandaşımıza hizmet etmeye çalıştım. Her şeyin de bir sonu var. 72 yaş hekimlikte son yaş oluyor, kanun böyle söylüyor.  31 Ocak 2021 tarihine kadar görevimi devam ettireceğim ve 1 Şubat itibariyle emekli olacağım. Vatandaşımızın yapmış olduğu kampanya bir jesttir. Beni mutlu etti. Bu kadar sevildiğimi bilmiyordum. Karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde görevimizi icra ettik. Bu kanun sadece benim için değil tüm hekimlerimiz için geçerlidir. Vatandaşlarımız emekli olacağımı duyunca üzüldüler. Kanunen uygun olması halinde 75 yaşıma kadar devam edeceğimi düşünüyorum. Ben aile hekimi olmadığım insanlara da hizmet ettiğim için sağ olsunlar, bir topluluk beni kabul edip sahiplendi. Ben kimseyi senin aile hekimin ben değilim diye demeden hizmet etmemezlik yapmıyorum. Vatandaşımızın bu davranışı beni çok mutlu etti. Gözlerim yaşardı" dedi.

'Görevine devam etmesini istiyoruz

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu doktor Ali Sarı'nın emekli olmaması için vatandaşların imza kampanyası başlattıklarını belirterek, "Biz de destek veriyoruz. Gerçekten vatandaş tarafından istenilen, sevilen doktorumuza sahip çıkıp görevine bir süre daha devam etmesini istiyoruz” dedi.

Tayfun Tan ise, "Ardeşen’de sağlık sektörü denilince ilk akla gelen hekim Ali Sarı’dır.  Benim de çocukluğumun doktorudur, benden öncekilerinde çocukluk doktorudur. Bu salgın sürecinde görevde kalarak hizmete devam etmek istiyor, bizde destek veriyoruz” diye konuştu. 

Sevilay Yanılmaz da, “Ardeşen’imizin ilk doktoru olarak kendisini tanıdım. Görevinin bitmesini istemiyoruz, devam etmesini istiyoruz. Ardeşen’e hala lazım” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 20
 • 43 HALİL 07 3 yıl önce Şikayet Et
  senin yerine beni emekli etsinler bunca eyt li agliyoken
  Cevapla
 • FERHAT 3 yıl önce Şikayet Et
  bir bitmediniz gittiniz beşikteyken emekli olun bari
  Cevapla
 • burhan 3 yıl önce Şikayet Et
  Bırak ve amca yeter, gençlere yol verin. Haaaa kendini bulunmaz zannediyorsun, aç özel muayene BEDAVA hizmet. Yeter yeter
  Cevapla
 • Mehmet Şahin 3 yıl önce Şikayet Et
  Kanun yaş maş dinlemez. Doktor beyi emekli etmeyen amirleri zimmet suçundan yargılanır.
  Cevapla
 • Osman ŞAHİN 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun
  Cevapla
 • Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  Örneğin,ilk resimdeki amca maskesini hatalı takmış.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TBMM toplanıyor! Gözler Erdoğan'da...Masada önemli konular var
Emekliye yeni zamda oranlar belli oldu! En düşük maaş ne kadar olacak?