Hayırsever 'Robinhood' bu sefer Çanakkale'de ortaya çıktı!

Çanakkale’de, dar gelirli vatandaşların oturduğu mahallelerde maddi yardımlarda bulunan ve kendisine ‘Robin Hood’ diyen bir şahıs, herkesin yüzünü güldürüyor. Kimliğini gizli tutan bu gizemli hayırsever, tüm garibanların süper kahramanı oldu.

Hayırsever 'Robinhood' bu sefer Çanakkale'de ortaya çıktı!
Hayırsever 'Robinhood' bu sefer Çanakkale'de ortaya çıktı!
GİRİŞ 25.01.2021 10:47 GÜNCELLEME 25.01.2021 11:11
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde 2019 yılının Mart ayında ortaya çıkan ve kendisini ‘Robin Hood’ diye tanıtan şahıs, başkalarının vasıtasıyla pandemi döneminde çalışamayan, engelli ve muhtaç ailelere yardım ediyor. Gelibolu’da dar gelirli vatandaşların yaşadığı mahallelerde bakkallarda bulunan veresiye defterlerini kapatan ve paraya ihtiyacı olan ailelere ‘Robin Hood’ yazılı zarflarla para gönderen hayırsever vatandaş, dar gelirlilerin yüzünü güldürdü. İlk olarak, sokaklarda hurda toplayarak geçimini sağlayan 58 yaşındaki evli ve 4 çocuk babası Hasan Başak'ın  evine giderek elektrik ve su parası gönderildi.Gönderenden Allah razı olsun

Geçen sene de yardım yapıldığını ve ‘Robin Hood’a çok teşekkür ettiğini belirten Hasan Başak, “Allah razı olsun bu yardımları gönderen abiden. Çok ihtiyacımız vardı. 200 lira ile elektrik ve suyumuzu yatıracağız. Bu yardımlar devamlı geliyor. Gönderenden Allah razı olsun” dedi. 
 
“Aracı bir kişiyle yardım ulaştırıyor, biz de dar gelirlilere dağıtıyoruz”

‘Robin Hood’un yardımlarını bir başkası vasıtasıyla dar gelirli vatandaşlara ulaştıran Ramazan Malhatun (28), “2019 yılının Mart ayı, pandeminin başladığı günden beri, Gelibolu’da bizim de ismini bilmediğimiz kendini 'Robin Hood' diye tanıtan hayırsever bir vatandaşımız, aracı bir kişiyle bize yardımları ulaştırıyor. Muhtaç olan, pandemiden dolayı çalışamayan, engelli olan vatandaşlarımıza çok iyi yardımlar yapıyor. Gelibolu’daki bakkallarda gezip, borcunu ödeyemeyen ya da çalışamayan vatandaşlarımızın da borçlarını ödedi. Kirasını ödeyemeyenler kira, elektriğini ödeyemeyenlere de para yardımında bulundu. İsmini biz de bilmiyoruz, başka birisinin aracılığı ile bize ulaşıyor, kendini Robin Hood diye tanıtıyor. Biz de onun yardımlarını elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.


 
“Allah Robin Hood abimize daha çok versin”

Daha sonra, hamallık yaparak geçimini sağlayan kömürcülerin yanına gidildi. Burada yevmiye karşılığında kömür taşıyan işçiler, ‘Robin Hood’ yazılı zarfları görünce mutluluklarını gizleyemediler. Geçen yıl da yardım aldıklarını belirten evli ve bir çocuk babası 25 yaşındaki Onurcan Gür, “Kömür ve kül taşıyoruz ağabey. Gelibolu’da malum işler biraz zayıf. Kül taşıyor, hamallık yapıyoruz. Robin Hood abimiz Gelibolu’da. Allah razı olsun, yardımlarını esirgemiyor garibanlardan. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Devamlı böyle yardım ediyor. Geçen sene de pandemi döneminde yardım yaptı. Şimdi bu sene yine yapmaya başladı. Allah razı olsun. Kendisini maalesef tanımıyoruz. Allah, Robin Hood abimize daha çok versin inşallah” diye konuştu.


 
“Veresiye defterinin sayfasını yırtıp, attım”

Son olarak da Gelibolu’nun dar gelirli mahallelerinden biri olan Alaaddin Mahallesi'ne gidildi. Buradaki mahalle bakkalına giden Ramazan Malhatun, ‘Robin Hood’un gönderdiği paralarla veresiye defterinde bulunan 2 bin liralık borcu kapattı. 
  Daha önceden de 5 bin liralık borcun kapatıldığını söyleyen bakkal ve aynı zamanda Alaadin Mahallesi Muhtarı olan Günnur Karagöz Turan, “Robin Hood’a çok teşekkür ediyorum. Allah ona zeval vermesin, ayağına taş değdirmesin. Yaptıklarının karşılığını kat kat bulsun. Bugün fakir fukaranın yüzünü güldürdün. Ben de o defter sayfasını yırtıp, attım. Kendisini tanımıyorum. Arkadaş parayı getirip, adının Robin Hood olduğunu söylediler. Ben de daha önceden teşekkür etmiştim sosyal medyadan kendisine. Kendisini tanımak ve birebir teşekkür etmek isterdim. Daha önce 5 bin liralık bir ödeme yapmıştı. Şimdi de arkadaşın vasıtasıyla 2 bin lira göndermiş. Çok teşekkür ediyorum kendisine” şeklinde konuştu. 
Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yapılan yardımlardan memnun olan vatandaşlar, gizemli hayırsever ‘Robin Hood’u yakından tanıyıp, kendisine teşekkür etmek istiyor. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 16
 • Malatyalı 3 yıl önce Şikayet Et
  Adına değil İcraatine bakalım Bence Allah Razı olsun
  Cevapla
 • Yorgun Yorumcu 3 yıl önce Şikayet Et
  robin hood kim kardeşim, bizim kültürümüzdeki yeri nerde, haberi yapan arkadaş hangi kafayı yaşıyorsunuz.
  Cevapla
 • usta 3 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah bu hayırsever vatandaşın niyeti Allah'ın rızasını kazanmak içindir.
  Cevapla
 • nesil 1453 3 yıl önce Şikayet Et
  Niyet çok güzel, Allah razı olsun. Dilerim yakın zamanda Zeynel Abidin olur
  Cevapla
 • Alperen 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah Kabul buyursun, Keşke Robin Hood yerine kültürümüzden birinin adını yazsa.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Konya'da polis noktasında sıcak saatler... 3 kişi etkisiz hale getirildi
Dananın hangi yeri ne için kullanılır! Doğru et pay etme yöntemi...