İlk koronavirüs vakasının ardından görüştüğü kişileri not alıyor; listede 8 bin kişi oldu!

Van'da yaşayan ve koronavirüs nedeniyle gün içinde görüştüğü herkesi not alan Bülent Menteşe, özellikle yakın temas kurduğu kişileri kaydetmeyi sürdürüyor. Enfekte olma durumunda bunun çok işe yarayacağını düşünerek, böyle bir çözüm bulduğunu belirten Menteşe, "Yaklaşık 1 yıldır görüştüğüm kişileri not alıyorum. Bu sürede yaklaşık 8 bin kişiyi not aldım. Şu ana kadar virüse yakalanmadım. Tedbirlere uyuyorum" dedi.

İlk koronavirüs vakasının ardından görüştüğü kişileri not alıyor; listede 8 bin kişi oldu!
İlk koronavirüs vakasının ardından görüştüğü kişileri not alıyor; listede 8 bin kişi oldu!
GİRİŞ 20.02.2021 09:41 GÜNCELLEME 20.02.2021 10:05
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde teknisyen olarak görev yapan Bülent Menteşe, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüsün ülkede tespit edildiğini duyurmasının ardından gün içinde görüştüğü, 2 metre mesafesinde olduğunu bildiği herkesi not almaya başladı. Sabah evden çıktıktan sonra görüştüğü kim varsa tarih ve saatiyle birlikte kaydeden Menteşe, bu yöntemin olası enfekte durumunda karantina için büyük önem taşıyacağını söyledi.

‘Not almayı sürdürüyorum’

Bülent Menteşe, yaklaşık 1 yıldır yakın temas kurduğu kişileri not almayı sürdürdüğünü belirterek, "Pandemiyle birlikte not almaya başladım. Kontakta olduğum, yakın mesafedeki kişileri defterime not ediyorum. Neredeyse 1 yıl oldu ve yaklaşık 8 bin kişiyle görüşmüşüm. Amacım hem not ettiğim insanların sağlıkları hem de herhangi bir enfekte olma durumunda hem benim ailemin hem de görüştüğüm kişilerin daha çabuk ulaşılabilir olması" dedi.Van 30 büyükşehir arasında en iyiler arasında

Ülkenin sıkıntılı günler geçirdiğini dile getiren Menteşe, "Şu anda Van, 30 büyük şehir arasında en iyiler arasında bulunuyor. Tabi rehavete kapılmamak lazım. Ben kendi adıma maske, mesafe ve hijyen kuralının yanında not almayı da ekledim. Şu ana kadar ben, ailem ve çevremdekiler hasta olmadık. Herhalde bu tedbirlerden, diye düşünüyorum. Çalıştığım iş yerinde de tedbirler alınmıştı. Şu ana kadar böyle devam ettik. Not almaya devam ediyorum. Ayrıca sizinle görüştüğüm için sizleri de notlarıma ekliyorum" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 13
 • adil 3 yıl önce Şikayet Et
  sayın 100. yıl üniversitesi yetkilileri, bu memurunuza yapılacak iş güç verin, can sıkıntısından gereksiz işlerle uğraşmasın , aldığı maaşın hakketsin
  Cevapla
 • Can Saykı 3 yıl önce Şikayet Et
  Hahahaa. Bende Adil Beye katılıyorum.
  Cevapla
 • ne diyeyim? 3 yıl önce Şikayet Et
  İşsiz galiba...
  Cevapla
 • EşşekFikri işte 3 yıl önce Şikayet Et
  Sonuç nolacak ki, işine ibadetine bak bre adam. İşin mi yok senin...
  Cevapla
 • üretken 3 yıl önce Şikayet Et
  git akedemik işler kovala...
  Cevapla
 • VATANDAŞ MUSTAFA 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah akıl sağlığı versin......
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan uçak gemisi hamlesi! Dünya basını İspanya ziyaretini yazdı
Bakan Tekin açıkladı: 4 dersten kalanlara sınıf tekrarı!