Ankara'da 34 yaşındaki esnaf mide küçültme ameliyatıyla 129 kilo verdi!

Ankara'da yaşayan 34 yaşındaki kuruyemiş dükkanı işleten esnaf Ömer Karasülük mide küçültme ameliyatının ardından 279 kilodan 150 kiloya düştü. 129 kilo vererek adeta bambaşka bir insana dönüşen Karasülük son zamanlarda artık yürümeye hatta nefes almaya bile zorlandığında tedavi olmaya karar verdi. Genç adam "Daha düşük beden kıyafetler giyebilmek çok güzel bir duygu" dedi.

Ankara'da 34 yaşındaki esnaf mide küçültme ameliyatıyla 129 kilo verdi!
Ankara'da 34 yaşındaki esnaf mide küçültme ameliyatıyla 129 kilo verdi!
GİRİŞ 18.03.2021 13:25 GÜNCELLEME 18.03.2021 16:22
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış
 • Ankara'da yaşayan 34 yaşındaki Ömer Karasülük kuruyemiş dükkanı işletiyordu
 • 279 kilo olan genç adam son zamanlarda yürüyemez, nefes alamaz hatta uyuyamaz hale gelince tedavi olmaya karar verdi
 • Mide küçültme ameliyatıyla 279 kilodan 150 kiloya düşerek 129 kilo veren Karasülük son halinden oldukça memnun
 • Doktoru yüksek kilo nedeniyle ameliyatın riskli olduğunu belirttiklerini buna rağmen Karasülük'ün gayreti sayesinde başarılı bir ameliyat geçirdiklerini söyledi.

Genç girişimci yerli diş macunuyla Avrupa'ya açılıyor!Ankara'da yaşayan ve kuruyemiş dükkanı işleten 34 yaşında ve evli Ömer Karasülük, çocukluğundan bu yana düzensiz beslenmesi sonucunda kilo alarak, 2 yıl önce 279 kiloya kadar ulaştı. Yürümekte, nefes almakta zorlanmaya başlayan Karasülük, tedavi olmaya karar verdi. Karasülük, gerekli tetkiklerin ardından 13 Aralık 2018 tarihinde mide ameliyatı oldu. Karasülük, ameliyatın ardından 129 kilo vererek 279 kilodan 150 kiloya düştü.

Yürümekte, mefes almakta, uyumakta zorlanıyordum

Karasülük, ameliyat olmaya nasıl karar verdiğini anlattı. Karasülük, kiloları nedeniyle nefes almakta, uyumakta ve yürümekte zorlanmaya başladığı dönemde tedaviye karar verdiğini belirterek, "Dükkanımı kendim açıp kapatamıyordum; elemanlarım yardım ediyordu, çevreden yardım alıyordum. Dükkanın içindeki malzemeleri dışarıya, dükkanın önüne taşıyamıyordum. Hareket kabiliyetim çok sınırlıydı. Şu an dükkanımı kendim açıp kapatabiliyorum. Normal hayatıma döndüm. Hayata adapte oldum. Her işimi de kendim görebiliyorum" dedi.

İstediğin kıyafeti giyebilmek çok güzel

Karasülük, hiç umutsuzluğa kapılmadığını anlatarak, "Ben 279 kilo iken umutsuzluğa kapılmadım. Benim için zor zamanlardı. Ameliyat zor mu? Emin olun ameliyattan öncesi daha zor. Ameliyatın ardından kilo vermeye başladıktan sonra zaten hiçbir sıkıntı olmuyor ki kilo vermeye başladığınız zaman hayatınız normale dönüyor. Azimli olmak gerekiyor. Kararlı olmak gerekiyor. Kilo vermeye karar veren, bu ameliyatı yaptırmaya kararlı olan insanlar kesinlikle azimlerini bırakmasınlar. Ben hiçbir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar. 25 ay geçti. Daha düşük bedende kıyafetler giyebilmek çok güzel bir duygu. Kendi üzerine istediğin yerden gidip kıyafet bulabilmek bile güzel bir özgürlük" diye konuştu.

Başarılı bir ameliyat geçirdi

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Oktay Banlı, Ömer'i önce diyet tedavisine aldıklarını anlatarak, "Bu kadar yüksek kilolarda ameliyat olamayacağını, olmaması gerektiğini belirttik. Ve açıkçası biraz da onun gayretini görüp tanımak istedik. O dönemde de Ömer diyetlere ve tedaviye cevap verdi. 10-15 kilo verdi. Biz de disipline olduğunu gördük. Ondan sonra da kalp, böbrek, ciğer ve diğer organlarının tetkiklerini yapıp hazırladık. Ve ameliyat etmeye karar verdik. Bizim için de en yüksek kilolu ameliyatlardan biri oldu. Ömer’i hazırladıktan sonra kapalı tüp mide ameliyatı yaptık, mide küçültme ameliyatı yaptık. Midenin yaklaşık yüzde 75-80’inin alındığı ameliyat oldu ve çok şükür başarılı bir şekilde ameliyatı atlattık" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 3
 • zırto 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah sağlık versin kardeşimize inşALLAH
  Cevapla
 • sss 3 yıl önce Şikayet Et
  hocam diyet yapsam kilo verirmiyim ? Yok kardeşim direk kıtlığa girmen lazım senin
  Cevapla
 • Cem 3 yıl önce Şikayet Et
  Az ye biraz boğazdan kıs
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrail askerleri için kaçınılmaz son: Gazze'de ayin yaptı, Kassam roketiyle vuruldu
Fenerbahçe'de iki imza birden: İlk transfer açıklandı