Yoğun bakıma alınacak babası için 'su içirmeyin' uyarısı yapan doktora saldırdı!

Geçtiğimiz cumartesi günü böbrek rahatsızlığı sebebiyle Bartın Devlet Hastanesi'nin acil servisine yatırılan babasını ziyarete gelen 38 yaşındaki Turgay A. yoğun bakımdaki babasına su içirmemeleri konusunda uyaran doktorlara ve temizlik görevlilerine saldırdı. Arkadaşı Oktay S. ile birlikte göz altına alınan Turgay A.'dan doktorlar ve temizlik görevlileri şikayetçi oldu. Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar

GİRİŞ 23.03.2021 09:18 GÜNCELLEME 23.03.2021 09:55
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle Bartın Devlet Hastanesi’nin acil servisine yatırılan babasını görmeye gelen Turgay A. ve arkadaşı Oktay S., iddiaya göre gözlem odasına izinsiz girdi. Babasına su içirmek isteyen Turgay A. ve arkadaşı Oktay S., Uzm. Dr. Aslı Bilge İpek, Dr. Halit Muhittin ve temizlik görevlisi Berat Şaşkın’a saldırdı. ‘Beyaz kod’ uyarısı verilince Turgay A. ve Oktay S. polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak, karakola götürüldü. Doktorlar ve temizlik görevlisi darp raporu alarak iki kişiden şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Turgay A. ve Oktay S. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

Adana'da tarihi çarşıya gökten yağan 'yumurta' esnafı tedirgin ediyor!

 

Allah'ın bir suyunu mu esirgiyorsunuz?

Yaşadıklarını anlatan Uzm. Dr. Aslı Bilge İpek, “Cumartesi akşamı hastanemize başvuran hastanın akut böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma yatışı gerekiyordu. Ancak yoğun bakımda yatak beklediğimiz sırada hastayı biz gözlem odasına aldık. Burada bir şekilde hasta yakınları içeriye girerek, su içirmeye çalışmışlar. O anda gözlem odasında bulunan pratisyen arkadaşımız Halit Muhittin bunun yanlış olduğunu su içirmemeleri gerektiği hasta yakınlarına açıklamış, ardından hasta yakınları ‘Allah’ın bir suyunu mu esirgiyorsunuz?’ diyerek, fevri hareketlerde bulunmaya başladılar. Sonra doktor arkadaşımızın boğazına sarıldıklarını görünce ben araya girmeye çalıştım. Bizlere tehditler, küfürler, hakaretlerde bulundular. Şahıslardan biri bize doğru bağırarak, ‘Bana güvenlik yetkilerimi kullandırmayın’ dedikten sonra elini beline atarak, ‘Sizi burada delik deşik ederim’ şeklinde tehditler söyledi. Daha sonra diğer personel arkadaşlarla şahsı tutmaya çalıştığımız anda bir arbede yaşandı. Sonra şiddete uğradık. Biz de hemen ‘beyaz kod’ uyarısı yaptık. Polisler geldi, şahısları alarak, karakola götürdüler. Doktor arkadaşımız boğazında kızarıklık oldu. Benim de el bileğimde ve kolumda morluklar oluştu. Temizlik görevlisi arkadaşımızın da ellerinde ve yüzünde sıyrıklar oluştu. Bizde şikayetçi olduk. Sonra hastayı bizde yoğun bakıma yatışını yaptık. Tedavisi devam ediyor” dedi.

Daha önce karşılaşıyorduk ama bu kadarı fazla oldu

Büyük şaşkınlık yaşadıklarını söyleyen Dr. Halit Muhittin, “Daha önce ufak sinirlenmelerle karşılaşıyorduk. Bizler bunu idare etmeye çalışıyorduk ama bir anda şahıs benim boğazımı sıkacak durama kadar geldi. Hemen fiziki saldırıya geçti, bu bizi çok üzdü. Şahıslardan şikayetçi olduk” diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 7
 • usta 1 yıl önce Şikayet Et
  Bırakmayın bunları, bıraktığın zaman bunlar cesaret alıyor.
  Cevapla
 • Demir Ersoy 1 yıl önce Şikayet Et
  Yoğuyun bakımda hasta yakınının ne işi var hastayı öldürürler sonrada doktorlara saldırırlar cahil toplum kesinlikle içeri almayacan
  Cevapla
 • Aydemir. 1 yıl önce Şikayet Et
  Böylelleri hastalarini niye hasteneye getiriyor anlamadim evde kendisi tedavi etsin ozaman. veri suyu damacanayla icsin. demekki iyi evlat yetistirmemis.
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  sen söylediğin gibi güvenlik görevlisiysen bu davranışından sonra vatandaşın güvenliğini nasıl koruyacaksın nasıl güvenileceksin. derhal görevden el çektirilmen lazım.
  Cevapla
 • HASAN 1 yıl önce Şikayet Et
  O hasta yakınlarına yaşama ve tedavi hakkını tehlikeye atmaktan dava açmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonlarca izleyici şaşkına döndü! Herkes ev yapacaklar sandı ama...
Başkan Erdoğan müjdeyi vermişti! İlk sevkiyat gerçekleşti!