Yurtta büyüyen genç kıza devlet 'babalık' yaptı!

Adana'da küçük yaşta anne ve babası boşanınca 4 kardeşiyle birlikte Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı sevgi evlerine verilen ve burada büyüyerek devlet memuru olan 23 yaşındaki Nurşen Oral'ı polis memuru erkek arkadaşı Ahmet Oruç'un ailesi kız babası olarak Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer'den istedi.

Yurtta büyüyen genç kıza devlet 'babalık' yaptı!
Yurtta büyüyen genç kıza devlet 'babalık' yaptı!
GİRİŞ 22.03.2021 11:33 GÜNCELLEME 22.03.2021 12:21
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Adana'da anne ve babası boşanınca 4 kardeşiyle birlikte Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı sevgi evlerine  verilen 23 yaşındaki Nurşen Oral büyüyüp devlet memuru oldu, Konya Defterdalığı'na atandı. Nurşen, kendisine evlenme teklif eden polis memuru erkek arkadaşı Ahmet Oruç'a "Beni devlet okuttu, büyüttü ve meslek sahibi yaptı. Bana asıl babalığı devlet yaptı. Beni devletten isteyin" dedi. Nurşen'in isteği üzerine erkek tarafı Nurşen'i kız babası olarak Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer'den istedi. 

Ukraynalı gelin Müslüman oldu, 'Ayla' ismini aldı!Devlet bugüne kadar hem annelik hem babalık yaptı

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer'i arayan Nurşen Oral, erkek arkadaşının kendisini isteteceğini belirterek "Müdürüm beni devletten istemelerini söyledim. Devlet baba olarak beni sizden isteyebilirler mi" dedi. Nurşen'in sözleri karşısında duygulanan İl Müdürü Özer ise teklifi kabul ederek, "Nurşen, öz baban yoksa devlet baban var. Biz senin her zaman arkandayız. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Devlet bugüne kadar sana hem analık hem de babalık yaptı. Bu mutlu gününde senin yanında olmak bize şeref ve gurur verir" diye konuştu. Konya'dan Adana'ya gelen erkek tarafı Nurşen Oral'ı Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer'den istedi. Bunun üzerine genç çifte mutluluk dileyen Özer, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'un sizlere selamı var. Gençlerimiz birbirlerini sevmişler. Yuva kurmaya karar vermişler. Biz de kızımızı verdik gitti" dedi. Özer genç çifte tavsiyelerde bulundu

Genç çiftlere tavsiyelerde de bulunan Nevzat Özer, 'Evlilikte '4 S' kuralı vardır. Bunlar sevgi, saygı, sadakat ve sabırdır. '4 S' kuralını hayatınız boyunca unutmamanızı istirham ediyorum' diye konuştu. Kız isteme merasiminde gözyaşlarına hakim olamayan Nurşen Oral, "Bizi büyüttün, okuttun, meslek sahibi yaptın. Şimdi de evlendiriyorsun. İyi ki varsın devlet babam" dedi.  Kız isteme merasiminin ardından genç çifte yüzüklerini Özer taktı.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 9
 • maraşlı celal 3 yıl önce Şikayet Et
  yurttan çıkmış biri olarak mutlulukla diliyorum
  Cevapla
 • Tuşbalı 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah mesut etsin
  Cevapla
 • d.r 3 yıl önce Şikayet Et
  devlet gibi bir nimet var mı? Rabbim mahrum bırakmasın.
  Cevapla
 • irfan 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah devletimize zaval vermesin.Sonsuza kadar yaşasın devletim.Anne baba bir çocuğun dünyaya gelmesinde sebep olurlar,gerçek baba devlettir
  Cevapla
 • 16 Bursa 3 yıl önce Şikayet Et
  Mevlam mutlu etsin ve İslam üzere hayat sürmeyi nasip etsin hepimize.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Manisa'da 4,8 büyüklüğünde korkutan deprem!
Gazze’ye yapılan hava yardımı bir çadırın üzerine düştü