Bağcılar’da yaşlılar için lüks ve modern Yaşlı Bakım Merkezi müjdesi

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Yaşlılar Haftası sebebiyle hafta sonunu ilçesindeki yaşlılara ayırdı. Çağırıcı, hal hatır sorup sohbet ettiği yaşlılara yakın zamanda hayata geçirilecek olan Yaşlı Bakım Merkezi’nin müjdesini verdi. Beş katlı inşa edilecek binada yaşlılar, kültürden sanata kadar farklı atölyelerde torunlarıyla birlikte zaman geçirecek.

Bağcılar’da yaşlılar için lüks ve modern Yaşlı Bakım Merkezi müjdesi
Bağcılar’da yaşlılar için lüks ve modern Yaşlı Bakım Merkezi müjdesi
GİRİŞ 22.03.2021 13:29 GÜNCELLEME 22.03.2021 13:29

18-24 Mart Yaşlılar Haftası sebebiyle Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi’nin organize ettiği etkinlik kapsamında Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, hafta sonu ilçe genelinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Çağırıcı, yaşlıların kapılarını çalıp evlerine misafir oldu. Onlara hediyeler götüren Çağırıcı, sosyal mesafe ve maske kuralına uygun şekilde onlarla sohbet etti. Samimi bir havada geçen görüşmelerde Çağırıcı, “Bizim en büyük mirasımız” dediği ulu çınarların öneri ve isteklerine de kulak verdi.

Bağcılar’da 18 günde 97 bin denetim yapıldı

 

Başkanımız her zaman arayıp soruyor

Çağırıcı’nın konuk olduğu evlerden biri 95 yaşındaki Fati Şahin’in evi diğeri de şehit İbrahim Çay’ın ailesi oldu. Ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu söyleyen Fati ana, “Başkanımız sağ olsun. Her zaman arayıp soruyor, ziyaretime gelerek hatırımı soruyor. Allah razı olsun. Yolunu açık etsin" dedi. Şehit İbrahim Çay’ın babası Şaban Çay da kendilerine gösterilen alakadan dolayı mutlu olduklarını söyleyerek teşekkür etti. Ziyarette şehidin ruhu için de dua edildi.

Her ay 400 yaşlının evine temizlik hizmeti verdiklerini söyleyen Çağırıcı bir de müjde verdi. Yaşlıların ikinci baharlarını yaşaması için Yaşlı Bakım Merkezi’ni yapacaklarını ifade eden Çağırıcı, “Projeyi hazırladık inşallah yakında hayata geçireceğiz. Büyüklerimiz bilgi, beceri ve hayat tecrübelerini burası aracılığıyla yeni nesle aktaracak. Ayrıca yaşlılarımız için bir rehabilitasyon merkezi hizmeti verecek” dedi.

Torunlarıyla ortak aktiviteler yapacaklar

Beş katlı olarak inşa edilecek Yaşlı Bakım Merkezi’nde dinlenme, fizik tedavi, egzersiz, beslenme ve diyet odaları yer alacak. Yaşlılar torunlarıyla birlikte kütüphane, el işi, müzik, takı, hobi, akıl oyunları, resim ve sanat atölyelerinde kaliteli zaman geçirecek. Tam donanımlı ve kullanışlı binada kuaför salonları, kafeler, duş alanları da olacak. Bu proje sayesinde sosyal ilişkilerini zenginleştirecek olan yaşlılar, torunlarıyla birlikte ortak aktiviteler yaparak hem keyifli hem de faydalı paylaşımlar da bulunacak.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ali Babacan şoka girdi: Nankör olma! Seni davar çobanı tutan olmaz
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum