Bağcılar’da kaymakam ve başkan yaya geçitlerini kırmızıya boyadı

“Kırmızı çizgi, önce yaya” uygulaması kapsamında Bağcılar’da merkezi noktalardaki yaya geçitlerinin ortasına kırmızı şerit çizildi.

Bağcılar’da kaymakam ve başkan yaya geçitlerini kırmızıya boyadı
Bağcılar’da kaymakam ve başkan yaya geçitlerini kırmızıya boyadı
GİRİŞ 30.03.2021 17:09 GÜNCELLEME 30.03.2021 17:09
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Yayalara öncelik tanınmasına dikkat çekilen etkinlikte öğrenciler de ellerine fırça alıp Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yla birlikte şeritleri kırmızıya boyadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından '30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz' paylaşımının ardından tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’da da 'Kırmızı çizgi’ uygulamasına başlandı. Bu farkındalık çalışması kapsamında; Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Demirbağ ve öğrenciler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda bir araya geldi.

Bayrampaşa'da başlayan uygulama yarın Tüm Türkiye'de!

 

Öğrenciler fırçayı eline aldı

Kaymakam Eldivan ve Başkan Çağırıcı, ışıksız yaya geçitlerindeki beyaz renkli şeritlerden bazılarını kırmızı renge boyadı. Daha sonra fırçalarını eline alan öğrenciler de boyama işlemine devam ederek “Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir” mesajı verdi. İlçenin diğer bölgelerindeki şeritleri ise Bağcılar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri boyadı.

“Öncelik yayanın” mesajını veriyoruz

Trafik güvenliğinin önemli bir mesele olduğuna vurgu yapan Başkan Çağırıcı, “Kırmızı şeritlerle sürücülere ‘Öncelik yayanın’ mesajını veriyoruz. Kırmızıyı gören her sürücü muhakkak durması gerektiğini bilecek. İstiyoruz ki, trafik konusunda bir sıkıntı yaşamayalım. İlk günkü uygulamada sürücülerin kurallara uyduğunu görmek bizi sevindirdi” dedi.

Etkinlik sonunda trafik polisleri tarafından vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Reco 6 ay önce Şikayet Et
  Tebrik ediyorum çok harika ve ehemmiyetli bir iş yapmışlar...
  Cevapla
 • Başkan 6 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizde hiç bir yaya öncelik hakkının hangi şekilde kendisinde olduğunu bilmiyor.Öncelik bende diye hızla gelen araçların önüne kendisini atıyor veya elinde telefon salına salına geçiyor.Eğitim verilmeden kural koymak kadar yanlış bir şey düşünemiyorum.İstediğimiz kadar kırmızı çizgi çekelim.
  Cevapla
 • İsmail 6 ay önce Şikayet Et
  Bir de ışıklı işaret olan kavşaklarda yayalara kırmızı ışık yanarken yola fırlamasalar iyi olacaktır. Yaya geçitlerinde zaten yayalara yol veriyoruz fakat ışıklı kavşaklarda yola fırlayınca durmakta zor oluyor., arkadan gelen çarpabiliyor.
  Cevapla
 • Ankaralı 6 ay önce Şikayet Et
  Kırmızı şerit yanlış yere çekilmiş. Araçlara paralel gelen uzun çizginin kırmızı olması gerektirdi. Kırmızı "dur" demek ise.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'den heyecanlandıran petrol keşfi!
Alman Bild gazetesinden Erdoğan için ağır ifadeler