Muğla'da bir esnafa 2 yıldır her gün park cezası kesiliyor!

Muğla'da esnaf Mehmet Hamamcı son 1 yılda 200'ün üzerinde park cezası yedi. Hamamcı 'park cezası rekoru peşinde değilim' dedi.

Muğla'da bir esnafa 2 yıldır her gün park cezası kesiliyor!
Muğla'da bir esnafa 2 yıldır her gün park cezası kesiliyor!
GİRİŞ 26.03.2021 22:54 GÜNCELLEME 26.03.2021 22:56
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

Muğla'nın Menteşe ilçesi Recai Güreli Caddesi üzerinde işletme sahibi Mehmet Hamamcı, son bir yılda 200'ün üzerinde park cezası yedi. İşletme yakınında yük indirme alanı olmadığını söyleyen Hamamcı, cezayı emniyette halen görevli olan ve aynı zamanda fahri trafik müfettişi olan birisinin yazdığını tespit etti. Sürekli ceza yemesine anlam veremeyen Hamamcı, cezayı kesen kişiyi tespit etmek için işletmesinin güvenlik kamerasını aracına çevirince gerçek ortaya çıktı. Servis araçlarına park cezası yazan kişinin görevde olan polis memuru ve fahri trafik müfettişi olduğunu tespit etti. 

'Altın yumurtlayan tavuk' Manisa'da gerçek oldu!


 
Esnaf ceza ödemekten bıktı, onlar yazmaktan bıkmadı

Her gün kendisine trafik ceza tutanağı tebligatı geldiğini belirten Hamamcı, kendisinin ceza ödemekten, fahri trafik müfettişinin ise ceza yazmaktan bıkmadığını belirtirken, yediği ceza tutanaklarının boyunun 5 katını aştığını açıkladı. Türkiye’de park cezası rekoru kırmak peşinde olmadığını, fakat gelen tebligatların elinde olduğunu, kırılacak bir rekor varsa bu tebligatlar ile rekor kırmaya hazır olduğunu söyledi.
 
4 yıldır aynı işyerinde 2 yıldır ceza yiyor

Bugüne kadar servis araçlarına 200’ün üzerinde park cezası yazıldığını, bunlardan çoğunu hala ödeyemediğini belirten Hamamcı, pandemi öneminde hem trafik cezaları ile hem de işletmesini ayakta tutmak için çabaladığını açıkladı. Hamamcı, “4 yıldır bu caddedeyim. Son iki yıldır ceza yiyorum sürekli. İlk başlarda ayda bir iki tane yazıyordu.  Haftalık ikiye çıktı. Aylık 10’a çıktı. Derken her gün ceza yiyorum. Esnaf olduğum için üç tane servis aracım var. Bu servis araçları ile mecburen yük indirme, bindirme yeri olmadığından dolayı bu araçlar ile dur kalk yaparak malzememi alıyorum, müşteriye ölçü almak için gidiyorum, tekrar geri geliyorum, fiyatlandırmasını yapıyorum ve bu uzun bir süreç. Aracın zaten aynı yerde kalması imkansız. Devamlı hareket halindeyiz. 15-20 dakika durduğu oluyor araçların. O da mecburiyetten. Bu cadde üzerindeki sıkıntımız, yük indirme bindirme yeri iş yerime 250 metre uzaklıkta olması. Bu bizim için zaman kaybı. Zaten pandemi var ve sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz” dedi. 


 
Kimin yazdığını güvenlik kamerasında gördü

Hamamcı sürekli park cezası yemesi sonrası cezayı kimin yazdığını tespite etmek için işletmesinin güvenlik kamerasını aracına çevirdiğini belirterek, “Kimin ceza yazdığını tespit etmek için kamerayı araçtan tarafa çevirdim. İşyerinden aracın yanından geçenleri takip etmeye başladım. Cezanın saatlerine baktım. Sabah 11.00 ve akşamüzeri yediyi çeyrek geçe o bantta gidiyor. Bir gün akşam saat 7.30 sıralarında bir bisikletlinin kamerayı yan çevirip ağır ağır videolar çekerken gördüm ve yanına giderek durdurdum. ‘Beyefendi ne yapıyorsunuz? Niye aracımın videosunu çekiyorsunuz’ dedim. Bisikletinden indi ‘Ben polisim’ dedi. Fahri trafik müfettişi olduğunu söyledi. Hem normal memurmuş, hem de fahri trafik müfettişi imiş. Kendi geçişini engellemese de yayaların geçişini engellediğini düşünüyormuş. Tek yönlü aynı cadde üzerinde ikinci sırayı park eden araçlar onu rahatsız etmiyormuş, sadece benim araç rahatsız ediyormuş” dedi. 
 
Haksızlık yapıldığını düşünüyorum

Mehmet Hamamcı her gün araçlarına park cezası gelmeye başlayınca savcılığa başvurduğunu belirterek, “Şahıs olarak değil, fahri trafik müfettişleri hakkında suç duyurusunda bulundum. İncelemeye aldılar. Daha önceden normal trafik ekiplerinin yazdığı cezalar olduğu için savcılık aşamasında davayı kaybettik. Haklıyım demiyorum ama bu kadar ceza yemeyi düşünmüyordum. Biraz haksızlık olduğunu düşünüyorum kenti açımdan” dedi. 
 
Emniyettekiler bile merak etmiş

Bu kadar sık park cezası yemesi sonrası Emniyetten kendisini merak edip gelenlerin olduğunu belirten Hamamcı, “Benim bu kadar ceza yemem sonrası Emniyette de Mehmet Hamamcı kim, niye bu kadar ceza yiyor diye merak edenler olmuş. Cezayı yazanları da sormaya başladılar. Her gün ceza tutanağı gelince ‘Emniyet ile bir problemimi var bu çocuğun’ diye yanıma gelenler oldu. Bana niye bu kadar ceza yazıldığını sordular. Ben haftada bir ikiye razıyım dedim. Ama ayda 30 tane, 25 tane cezalar da artık pandemi sürecinde sıkıntıya soktu” dedi. 

Rekor peşinde değilim

Türkiye’de bu kadar park cezası yiyen başka birisinin olmadığını belirten Hamamcı, “Rekor peşinde değilim. Ama kırılacak bir rekor varsa kırmaya hazırız. Yediğimiz park cezası evrakları tam” dedi. 

 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 71
 • Yiğido 9 ay önce Şikayet Et
  Yaşasın Zalimler için cehennem
  Cevapla
 • Kürşat 9 ay önce Şikayet Et
  Yok ya birde Polis suçlu! Sende park yasağı olan yere park etme Kardeşim! Yasak bölgeye park ettiysen Polise Helal olsun affetmeyecen! Yok Park yasağı değilse Polise kesilsin ceza!
  Cevapla
 • Hakan 9 ay önce Şikayet Et
  Anlaşılan sende polissin
  Cevapla
 • İbrahim 9 ay önce Şikayet Et
  eğer iddia edildiği gibi sürekli kaldırıma park ediyorsa memur işini yapıyor buraya kadar bence bi sorun yok ammaa araç lüx olsaydı ve sahibinin ensesi kalın olsaydı onlarca cezadan sonra iste ozamn o memur solugu nerede alırdı acep?
  Cevapla
 • 44((◉‿◉))44 9 ay önce Şikayet Et
  fahri trafik memuru olayında önüne geçeni yaptılar hepside dengesiz bence kendilerini tatmin etmek için bu yola giriyorlar.ego meselesi,kendilerini bişeyden saymayan bu yolla bişeyden sayılan sürü.banada bi bayan yazmış.polisler kusuruma bakmasınlar laylay lom gezsin egosu zayıf olanda çıksın tatmin olsun yazık bu millete ceza işi savsaklanmaya başlandı.
  Cevapla
 • ihsan 9 ay önce Şikayet Et
  Fahri trafik memuru çok zaman haksız ve insafsıx
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul için yeni kar alarmı: Yağış başladı, şehrin merkezine ilerliyor
Bakan Karaismailoğlu ve Bakan Soylu uyardı: Kar yağışı perşembeye kadar sürecek!