6 yaşındaki İbrahim ilk adımlarını babasının mezarına attı!

Bitlis'te doğuştan ayakları olmayan 6 yaşındaki İbrahim Tüser'in büyük hayali gerçek oldu. Yardım gönüllüleri sayesinde takılan protez ayakla yürümeye başladı.

6 yaşındaki İbrahim ilk adımlarını babasının mezarına attı!
6 yaşındaki İbrahim ilk adımlarını babasının mezarına attı!
GİRİŞ 27.03.2021 12:57 GÜNCELLEME 27.03.2021 13:11
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaşayan 6 yaşındaki İbrahim Tüser doğuştan ayaksız dünyaya geldi. İbrahim'in yürümesi için yoğun çaba sarf eden babası geçen yıl iş kazasında hayatını kaybetti. En büyük hayali yaşıtları gibi koşup oynamak olan İbrahim hayata yardımsever gönüllüler sayesinde tutundu. Protez ayakları takılan İbrahim ilk olarak babasının mezarına gitti.

İzmir'de 'Yüzde 75 ihtimalle ölür' denilen adam hayata tutunduArtık benim de ayaklarım var

Sabah'tan Zeynel Yaman'ın haberine göre 6 yaşındaki İbrahim protez bacak haberi getiren gönüllüye, "Amca benim ayaklarım oluyor" diyerek sarıldı. İlk kez ayakkabı giyerek ilk adımını atan İbrahim, geçen yıl iş kazasında kaybettiği biricik babasının mezarına giderek mutluluğunu paylaştı: "Baba bak ben geldim. Artık benim de ayaklarım var..." İbrahim Tüser, doğuştan engelli ayaklarla hayata başladı. Yıllarca koşup oynamaktan mahrum kaldı. Yaşıtlarını hep uzaktan izlemek zorunda kaldı. Babası inşaatlarda çalışarak ailesini geçindirip ve oğlunun protezini almak için para biriktirirken, geçen yıl iş kazasında yaşamını yitirdi.

Doğumdan sonra 2 gün oğlumu göstermediler

5 kız çocuğunun ardından erkek çocuğu çok istediklerini belirten anne Semra Tüser, "15 yıl önce evlendim. Hamileyken oğlum olacağını öğrendiğimde çok sevindik. Doğum olduktan sonra hastanede iki gün boyunca oğlumu göstermek istemediler. Doğumdan üç gün sonra öğrendim. Annem göstermek istemedi. Anne neden çocuğumun kundağı çok kısa, çocuğumun bacağını düzelt diyordum. Benden gizli telefon görüşmeleri yapılıyordu. Gelen ağlıyor, giden ağlıyordu. Beni psikiyatriste götürerek söylediler. Eşim bana çok destek oldu." dedi.Eşim 'Bu çocuk hayattaki en büyük direğin olacak'

Eşinin ölümünden sonra yalnız kaldıklarını belirten Semra Tüser, "Eşim vefat ettikten sonra da protez için söz verdiler. Ama geri dönüş olmadı. İbrahim engelinden dolayı okula gitmek istemiyordu. Taziye için buraya gelen İHH yardım gönüllüleri bize protezi alacaklarını söylediler. Protezleri duyunca bana, 'Anne sadece bu dönem evde eğitimime devam edeceğim. Ondan sonra arkadaşlarımla birlikte ben de okula gitmek istiyorum. Protezlerimi taktıktan sonra ben de okula gideceğim' dedi. İlk protez takılacağını duyduğunda kar yağmıştı. Karı emekleyerek geçip amcalarına gitmişti. Amcalarıyla benim ayaklarım oluyor diye sevincini paylaşmıştı" diye konuştu.

 

İbrahim 'bende büyüyüp insanların dertlerine koşacağım' diyor

"Benim oğlum var, iyi ki var, iyi ki doğdu. O bizim için çok değerli. Ailemizin tamamı için çok değerli" diyen Semra Tüser, "Burası 6 ay hep karlı. İbrahim hep kar seyrediyor. Dışarı çıkamıyor. Şimdi protezleri gelince çok sevindi. 'Okuyup büyüyünce ben de yardım faaliyetlerinde çalışacağım. İnsanların dertlerine koşacağım' diyor. İbrahim ilk ayakkabısını giydi. İlk sözü keşke babam da yanımızda olsaydı, oldu. İHH'ya çok teşekkür ediyorum" sözleriyle duygularını anlattı.

KAYNAK: SABAH
ETİKETLER
ibrahim tüser
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Serkan 9 ay önce Şikayet Et
  Rabbim hep yanında olsun inşallah
  Cevapla
 • sait dbakır 9 ay önce Şikayet Et
  allah sana zeval vermesin cnm benim
  Cevapla
 • semih 9 ay önce Şikayet Et
  Allah yüzünü hep güldürsün.
  Cevapla
 • kral 9 ay önce Şikayet Et
  bir ömür gülesin inşallah aslanım benim
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'ndan bir algı oyunu daha! Eczacı, Kılıçdaroğlu'nu yalanladı
İçinde DEAŞ'lıların tutulduğu cezaevine saldırı: 25 terörist firar etti