10 yıl önce trafik kazası geçiren konservatuar öğrencisinin, hayatı değişti!

Kocaeli'de 10 yıl önce geçirdiği trafik kazasıyla hafızasını ve tüm fonksiyonlarını kaybeden baterist Kaan Bahadır aldığı sanat eğitimi ile hayata bağlandı

10 yıl önce trafik kazası geçiren konservatuar öğrencisinin, hayatı değişti!
10 yıl önce trafik kazası geçiren konservatuar öğrencisinin, hayatı değişti!
GİRİŞ 19.04.2021 17:25 GÜNCELLEME 19.04.2021 19:23

Kocaeli'de yaşayan baterist Kaan Bahadır, 2001 yılında henüz 24 yaşında bir üniversite öğrencisiyken motosiklet kazası geçirdi. Kaza sonrası zor zamanlar yaşayan Bahadır, hem fiziksek travmalar ile mücadele etti, hem de yüksek düzeyde hafızasını kaybetti. Hafıza kaybı sebebiyle konuşma, yazma, anlama gibi tüm fonksiyonlarını da kaybeden Bahadır, eğitimci olan anne ve babasının sayesinde her şeyi yeniden öğrenmeye başladı. Doktorların muayene sırasında genç adamın sürekli ritim tuttuğunu fark etmesi üzerine Kaan Bahadır, tedaviler sebebiyle ara verdiği sanata yeniden başladı. Müzik eğitiminin Kaan Bahadır'ın beyin fonksiyonlarının iyileşmesinde önemli rol oynayacağı kaydedildi.
  

İngiltere’de iyileşemeyince Türkiye'ye geldi, şifayı Eskişehir’de buldu!


Yeniden solfej, yeniden nota, yeniden hayat

Doktorların tavsiyesi üzerine harekete geçen anne ve baba, Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı ile iletişime geçti. Kaan Bahadır'ın durumunu değerlendirmeye alan büyükşehir konservatuvarı, öğrencisinin derslerini yeniden başlattı. Konservatuvarda baştan nota ve solfej dersleri alan genç Kaan, kısa sürede baterideki eski ve başarılı performansına kavuştu. Beyin fonksiyonlarındaki gelişim Kaan’ı yeniden hayata bağladı. 
  
Sil baştan hayatını kazandı

Müziğe yeniden döndüğünü anlatan Kaan Bahadır, "Büyükşehir konservatuvarı beni o zor günlerde hiç yalnız bırakmadı. Bıkmadan, usanmadan, yılmadan ayağa kalkmam için her an yanımda oldu. Büyükşehir konservatuvarı sayesinde yeniden müziğe döndüm. Müzik sayesinde de yeniden ve sil baştan hayatımı kazandım. Her şey için teşekkür ederim" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Gazeteci Levent Gültekin İstanbul tablosunu çizdi: İmamoğlu için talihsiz bir durum
İsrail'den korkunç katliam! Yardım bekleyenleri vurdu! Çok sayıda kişi hayatını kaybetti