Kanser hastası adamın ilaçları 2 aydır başkalarına satılıyor!

Adana'da yaşayan ve kanser hastası olan 60 yaşındaki 5 çocuk babası Süleyman Hergünaç'ın ilaçları 2 aydır farklı eczanelerden farklı kişilere satılıyor.

Kanser hastası adamın ilaçları 2 aydır başkalarına satılıyor!
Kanser hastası adamın ilaçları 2 aydır başkalarına satılıyor!
GİRİŞ 20.04.2021 15:31 GÜNCELLEME 20.04.2021 15:33
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Eşinden 17 sene önce boşanan 5 çocuk babası Süleyman Hergünaç (60), merkez Seyhan ilçesinde bulunan İstiklal Mahallesinde tek başına hayatını sürdürüyor. Çocuklarını görmeden yıllarca gündelik işlerde çalışan Hergünaç’a 2013’ün Aralık ayında lenfositik lösemi teşhisi konuldu. Bir süre sonra KOAH olan ve akciğerindeki kist nedeniyle çalışamaz hale gelen Hergünaç’a devlet tarafından engelli maaşı bağlandı. 2 aydır farklı eczanelerden farklı kişilere ilaçları satılıyor. Son 5 günlük ilacının kaldığını söyleyen adam, gözyaşları içerisinde yardım istedi.

Koronavirüs korkusuyla ağrıları önemsemedi, karnından 2 litre apse çıkarıldı!

 
İlk ilaç Antalya’dan alınmış

Hergünaç, iddiaya göre, Mart ayında önce doktora ardından da her zamanki eczaneye giderek kullanması gereken kanser ilacını almak istedi. Eczacısı tarafından, ‘Abi senin ilaç Antalya’dan alınmış. Veremeyiz’ demesi üzerine Hergünaç ilk şoku yaşadı. Bunun üzerine Antalya’daki eczaneye ulaşan adama Antalya’daki eczacı, ‘Şikayetçi olma, ben bunu sileceğim. Sen Adana’dan ilacını al, mağdur olma’ dedi. Hergünaç'da ilacını aldığı için şikayetçi olmadı. 
 
Giresun’dan da ilacı alındı

Nisan ayının 16’sında ise yine önce kan verip ardından da doktor tarafından yazılan ilacını almak için eczaneye giden Süleyman Hergünaç’a eczacısı, ‘Dün ilacın Giresun’da bulunan bir eczaneden alınmış’ dedi. Bunun üzerine Giresun’daki eczaneyi arayan adama oradaki eczacı, ‘2 kişi geldi aldı. Güvenlik kamerası görüntüleri de var. Ben de mağdur oldum’ dedi. Bunun üzerine Hergünaç'da. ‘Benim kimliğim olmadan neden veriyorsunuz? Şikayet edeceğim’ diyerek telefonu kapattı. Ardından Hergünaç, önce Adana Cumhuriyet Başsavcılığına, ardından da SGK ve Eczacılar Odası’na giderek 27 bin lira değerinde olan ilaçlarını 2 aydır alan kişi veya kişilerden şikayetçi oldu. 


 
5 günlük ilacım kaldı, mağdurum

5 günlük ilacı kaldığını belirten ve gözyaşları içerisinde yardım isteyen Süleyman Hergünaç, “Her ay kan tahlili yaptırıp ilaçlarımı düzenli olarak almaktayım. Ama benim ilacımı Giresun’dan adıma giriş yapıp almışlar. Benim 5 günlük ilacım kaldı, mağdurum. Ben Adana’dayım ve ilacım Giresun’dan nasıl alınıyor bilmiyorum. Devlet büyüklerinden yardım bekliyorum ve bu kişilerin en yakın zamanda yakalanıp cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu. 
 
İlacı içmezsem belki öleceğim

İlacını içemezse ölebileceğini söyleyen Hergünaç, “Bunlar ayın 15’inde ilacımı almışlar. Ben ayın 16’sında eczaneye gittiğimde bana ilacımın alındığını söylediler. Giresun’da bulunan bir eczaneden almışlar. Eczacı benim kimliğimi görmeden ilacımı nasıl veriyor. Bunların yakalanmasını istiyorum. 5 günlük ilacım kaldı, kötü durumdayım. Belki öleceğim ben. Bunlar dolandırıcı mı çete mi bilmiyorum nasıl olacak” dedi. 
  
O ilaçla ayakta duruyorum 

Geçen Mart ayında da ilacının Antalya’dan alındığını kaydeden Hergünaç, “Antalya’da bulunan bir eczaneden de almışlardı ilacımı orada ki eczacıyla görüştüğümde kaydı sildi ve ben buradan ilacımı aldım. Bu sefer de Giresun’a gitmişler. Her ay böyle gidiyor, ben nasıl yapacağım. Giresun’da ki eczacı da suç duyurusunda bulunacağını, güvenlik kamerası görüntülerinin olduğunu söyledi. Bugün Adana Cumhuriyet Başsavcılığına, ardından da SGK ve Eczacılar Odası’na gidip dilekçe verdim. Benim biran önce ilaçlarımın verilmesini istiyorum. O ilacım olmazsa kan değerlerim düşüyor, o ilaçla ayakta duruyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan Süleyman Hergünaç, ilacın fiyatının 27 bin lira olduğunu, 2 aydır dolandırıcıların devleti dolandırdığını sözlerine ekledi. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 7
 • Sade Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Eczacıların mutlaka soruşturulması gerekiyor. Bu haberin ardından ciddi bir yolsuzluk ağı çıkarsa hiç şaşırmam. Sağlık Bakanımıza-Devletin Savcılarına ihbar niteliğinde bir haber.
  Cevapla
 • zafer gülten 3 yıl önce Şikayet Et
  salgından yararlanıyor,öyleki bazı eczaneler kapıya bant çekmiş,temas etmekten kaçınıyorlar,ilaç almak için kimlik göstermek yerine kimlik nosunu söylemek yeterli,hele birde ortaokul diplaması bile olmayan bir eczacı kalfası yada çırağına denk gelirsen.
  Cevapla
 • sg03820 3 yıl önce Şikayet Et
  eczaneler yapıyor bunu benimde başıma geldi
  Cevapla
 • onrat38 3 yıl önce Şikayet Et
  Hepsini katmayın hiç dürüst yokmu
  Cevapla
 • Mehmet Akif 3 yıl önce Şikayet Et
  İşte Türkiye
  Cevapla
 • Abdullah 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu ezcaneler kapatilmali
  Cevapla
 • Serhann 3 yıl önce Şikayet Et
  Çuvalla para kazanıp, hala gözü parada olan,hainlik,hırsızlık yolsuzluk yapan bazı eczacılara söyleyin bunu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tesla 500 beygirlik canavarı tanıttı: Tesla Model 3 Performance
Başkanlık koltuğunu oturan Nisa'dan 'başıboş köpekleri toplayın' talimatı