Emekli mühendis 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor!

Antalya’da yaşayan 63 yaşındaki emekli tekstil mühendisi hayvansever Gülden Tokbey, 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyordu, pandemide de devam ediyor.

Emekli mühendis 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor!
Emekli mühendis 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor!
GİRİŞ 07.05.2021 15:49 GÜNCELLEME 07.05.2021 19:28
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde ikamet eden emekli tekstil mühendisi Gülden Tokbey, evinde beslediği kedisinin yanında sokaktaki hayvanlarının bakımını da üstlenmeye karar verdi. Aradan geçen sürede kendisini sokak hayvanlarının bakımına adayan Gülden Tokbey, 10 yıldır beslediği kedi ve köpek sayısı 120’ye ulaştı. Varyant ve Konyaaltı Sahil Yaşam Parkı ve evinin yakınındaki yerlerle birlikte 20 noktaya sokak hayvanları için yem bırakıyor. Tokbey, pademiyle ve yavrulama dönemleri olması nedeniyle daha çok besleme yapıyor. Her gün sabah erken saatlerde aracının bagajına yüklediği yiyecekleri besleme noktalarına bırakan Gülden Tokbey, kedi ve köpekleri elleriyle besliyor. Tokbey, kısıtlama günlerinde aldığı özel izinle pandemi de sokak hayvanlarını beslemesini sürdürüyor. 
 

Kahramanmaraşlı kitap kurdu evinde 20 bin, iş yerinde ise 5 bin kitapla yaşıyor!


100 kedi 15 köpek besliyor

Emekli tekstil mühendisi 63 yaşındaki Gülden Tokbey, 10 yıldır Konyaltı Sahili Beach Park ve evinin yakınında sokak hayvanlarını beslediğini belirtti. Pandemi sürecinde aldığı izinle hayvanların beslemesine devam ettiğini dile getiren Tokbey, “100’e yakın kedi, 15 civarında da köpeğe  her gün besleme yapıyorum. Hayvan sevgisinin içten gelmesi gerekiyor, bu masum canlıların bu dönemde bizlere daha çok ihtiyacı var. Bu iş birazda vicdan meselesi” dedi. 
 
Pandemide besleme önemli

10 yıldır her gün aksatmadan otomobiliyle sokak hayvanlarına yiyecek dağıtmaya geldiğini ifade eden Tokbey, “Burada 20 evimin orda 5 nokta var yiyecek  bıraktığım. Pandemi döneminde insanlarda fazla dışarı çıkamıyor. Havaların ısınmasının yanında bir çok canlı kedi ve köpek doğum yaptı. Her yerde yavru var onlara gizli mama bırakıyorum. Bu dönemde besleme yapmak çok daha önemli. Bu bölgedeki işletmelerde kapalı hayvanlar fazla yiyecek bulamıyor. O açığı kapatmak için ben bazen birkaç kez fazladan gelip besleme yapıyorum” diye konuştu. Sokak hayvanları için her gün yollara düştüğünü ifade eden Gülden Tokbey, sağlığı yerinde olduğu sürece besleme yapmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Türk Vatandaşı 4 ay önce Şikayet Et
  Çocuk yurduna git, yetim evlat edin, akıl hastası olup kedi köpek peşine düşme. (Dikkat edin; anne olamamış, aileye aidiyet kuramamış kadınların tipik davranışı kedi köpek peşine düşmek, malesef geneli akıl hastası, devlet bunlara el atmalı yoksa orda burda ölen kedi köpek kendinin yavrusuymuş gibi etrafa saldırıp feveran ediyorlar.)
  Cevapla
 • rize 4 ay önce Şikayet Et
  Haklısın üstad
  Cevapla
 • yapmayın etmeyin 4 ay önce Şikayet Et
  Bırakın bu saçmalığı! Bu hayvanlar gün gelecek başınıza iş açacaklar. Hayvana zarar verilmez, eziyet edilmez. Ama böyle hayvan sevgisi olmaz. Ego tatminine alet etmeyin.
  Cevapla
 • Mardinli arif 4 ay önce Şikayet Et
  İnşaallah Fakir komşu larina yardım yapıyordur
  Cevapla
 • Adem 4 ay önce Şikayet Et
  Onuda sen yap ,neden herşeyi ayni insandan bekliyorsun, Ihtiyaç sahibune yardim yapman icin milyoner olman gerekmez gönlünden ne geciyorsa onu verirsin.
  Cevapla
 • VATANSEVER 4 ay önce Şikayet Et
  çoğu müslümanım diyenlere ama lafta Müslüman olanlara örnek olsun bu ablamız, ALLAHIN dilsiz kullarına kim bir lokma yemek verirse ALLAH Merhamet eder Dünyanın yaratılışından beri bu hayvanlar insanlarla dost ve beraber yaşıyorlar onları görmemizlikten gelen sokaklarda insanlar var herkes evini önüne bir kap yemek bir tas su koysa başımızdaki musibetler gider eger görmemezlikten gelmeye devam edersen biz insan olarak yoksa carona başka virüsler eksik olmaz Dünyanın üstünden.
  Cevapla
 • zafer gülten 4 ay önce Şikayet Et
  yalnız maddiyatı yetiyorsa ara sıra hayvanlara kısırlaştırma yapması iyi olur,yaşı 63 ,birgün elden ayaktan düşüp besleyemez duruma gelirse hazır beslenmeye alışmış hayvanlar zorluk çeker.ve bu kadar çok hayvan olduğuna göre orda yiyecek konduğunu hisseden gelmiş,bide üreyip çoğalmışlar.
  Cevapla
 • veteriner 4 ay önce Şikayet Et
  kediler kısırlaştırılınca nedense hep ölüyorlar..sakın kısırlaştırmayın paranız boşa gider
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'nin Afganistan'daki işkence evi: Bagram Cezaevi
Erdoğan'la görüşmesi öncesi Putin'den PKK'ya özerklik mesajı