Bandırma'da beyin kanaması geçiren kadının organları 5 hastaya umut oldu

Balıkesir'in Bandırma ilçesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne beyin kanama teşhisiyle getirilen 61 yaşındaki kadın hastanın beyin ölümü gerçekleşince ailesinin onayıyla organları 5 hastaya umut oldu.

Bandırma'da beyin kanaması geçiren kadının organları 5 hastaya umut oldu
Bandırma'da beyin kanaması geçiren kadının organları 5 hastaya umut oldu
GİRİŞ 14.06.2021 15:37 GÜNCELLEME 14.06.2021 15:37

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Polikliniğine "Beyin Kanaması" teşhisi ile gelen 58 yaşındaki M.Demirci adlı vatandaş yapılan tetkikler sonucunda takip ve tedavisi yapılmak üzere 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alındı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları 5 kişiye yeniden umut oldu. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda 58 yaşındaki bayan hastanın iki böbreği Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi'ne, karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesi'ne, korneaları ise Balıkesir Tıp Fakültesi'nde organ bekleyen hastalara umut oldu.

Beyin ölümü gerçekleşen kadının organları 7 hastayı hayata bağladıBeyin ölümü gerçekleşen kadının organları 7 hastayı hayata bağladı
2 BÖBREK, KARACİĞER VE 2 KORNEASINI ALDILAR


Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Öğretim Üyesi Muzaffer Şenveli yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 1,5 ay önce göreve başladım. Daha önceki görevimizde de organ nakillerimiz oldu. Tekrar geldikten sonra ekibimizi toparladık, koordine ettik. Organ Nakil ekibimizle birlikte ciddi bir çalışmanın içine girdik. Bugün itibarıyla iki donör organ nakli için hazırlandı. Organlarının verilmesi konusunda ailelerin yardımcı olduğu M.D.(61) bayan hastanın iki böbreğini, karaciğerini ve iki korneasını 5 hastamıza hayat olarak hediye ettik. Allah kendisine rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Çok zor bir hadisedir. Bir yakınını kaybederken diğer hastalara organlarını vermek zor bir olaydır. Bizim Bandırma insanımız yüce gönüllüdür" diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İmamoğlu'na ‘Roma’ ziyareti tepkisi: 'Büyük gol yiyecekler'
İç acıtan video! Bir baba kuduz olmuş oğlunun ölümünü bekliyor!