3 çocuk annesi kadın köyüne döndü, hem kanseri yendi hem girişimci oldu!

Tekirdağ'da yaşayan 41 yaşındaki 3 çocuk annesi Gülcan Ocak şehir hayatından uzaklaşmak için döndüğü baba ocağı Erzurum'daki köyünde hem ikinci kez yakalandığı kanseri yendi hem girişimci oldu.

3 çocuk annesi kadın köyüne döndü, hem kanseri yendi hem girişimci oldu!
3 çocuk annesi kadın köyüne döndü, hem kanseri yendi hem girişimci oldu!
GİRİŞ 13.06.2021 17:40 GÜNCELLEME 13.06.2021 17:40
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Tekirdağ'da yaşayan 3 çocuk annesi 41 yaşındaki Gülcan Ocak, 1998'de yendiği tiroid kanserine tekrar yakalanınca doktorların tavsiyesi üzerine şehir hayatından uzaklaşarak doğal yaşam için bir süre önce ailesiyle Erzurum'un Pazaryolu ilçesine bağlı Kılıççı Mahallesi'ndeki baba ocağına döndü. Ocak, burada kendi imkanlarıyla tarım ve hayvancılık yapmaya başladı. Köydeki arazisini sebze ve meyve yetiştirerek değerlendiren Ocak, 15 büyükbaş hayvan, çok sayıda tavuk ve 5 arı kovanıyla organik üretime yöneldi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden tohum ve süt sağım makinesi desteği alan Ocak, ürettiği süt ürünleri, yumurta, bal ile sebze ve meyvelerden bir kısmını ailesiyle tüketiyor, ihtiyaç fazlası ürünleri ise ilçedeki esnafa satarak kazanç elde ediyor

Huzuru bulduğu 'Mast kazı' üretiminde 9 ayda 800 kaza ulaştıHuzuru bulduğu 'Mast kazı' üretiminde 9 ayda 800 kaza ulaştı

HEM KANSERİ YENDİ HEM GİRİŞİMCİ OLDU

Gördüğü tedavi ve organik beslenmeyle kanseri tekrar yenen Gülcan Ocak, AA muhabirine, bir yıl önce geldiği köyünde kanseri atlatıp girişimci olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Köyünde huzur bulduğunu ifade eden Ocak, şöyle konuştu: "Fasulye ekimi yapıyoruz, bal üretiyoruz. Hayvan alımı yaptık. Hayvanlardan elde ettiğimiz sütle, tereyağı, peynir ve taze lor yapıyoruz. Yeni başladık ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bunların ticaretini yapmaya çalışıyorum. Ahırımı büyütmeyi, içindeki hayvan sayısını artırmayı düşünüyorum. Karpuzdan salatalığa kadar her şeyimi kendim üretip doğal olarak ilaçsız yemek istiyorum. Her şeyimi organik yapmak istiyorum. Bir yandan da ailecek inşaat, bahçe ve hayvan işlerimizle uğraşıyoruz." Ocak, artık ilaçlarını kullanmadığını, tarım ve hayvancılıkla uğraştığını belirterek, köyde bulunmanın sağlığına iyi geldiğini anlattı.

DESTEK OLMAYA DEVAM EDİLECEK

Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar da geçirdiği kanser hastalığı ve salgının başlamasıyla Tekirdağ'dan baba ocağına kesin dönüş yapan Gülcan Ocak'ın her zaman yanında olduklarını belirtti. Ailenin köylerinde kendi imkanlarıyla tarım ve hayvancılıkla uğraştığını anlatan Akar, "Biz de bu sürece katkı sunmak ve girişimcimizin yanında olmak istedik. Ailemiz hayvansal ve bitkisel üretimde bulunuyor. Kendilerine ilk etapta tohum desteğinde bulunarak gelir getirici bir çözüm üretmeye çalıştık. Üretimi destekleme adına, hayvanlarını sağarken kullanmak üzere sağım makinemizi de hediye ettik." dedi. Akar, aileye ilerleyen süreçte hem bireysel hayvancılık destekleri hem de inşaatla ve işletmeyle ilgili de desteklerin olacağını belirterek, bu şekilde üretimde bulunan girişimcilerin her zaman yanında olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Şifa Allah'tan 2 yıl önce Şikayet Et
    Neden kanseri yendi diyorsunuz? Allah şifasını verdi
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya ayaklandı! Tehdit gibi açıklama: Telafisi olmayan zararlara neden olacak
Arabalı vapurda korku dolu anlar! Dev dalgalar camları kırdı