Balayı yolundaki trafik kazasında kolunu kaybetmişti! Cezası 260 bin TL

19 Kasım 2015'te evlenen ve evliliklerinin üçüncü gününde balayına gitmek için bindikleri otobüste kaza geçiren Ayşe ve Osman Üstün çifti kabusu yaşadı. Çift, otobüs şöförü ve 2 otobüs firmasına 650 bin lira tazminat davası açtı.

Balayı yolundaki trafik kazasında kolunu kaybetmişti! Cezası 260 bin TL
Balayı yolundaki trafik kazasında kolunu kaybetmişti! Cezası 260 bin TL
GİRİŞ 14.06.2021 13:01 GÜNCELLEME 14.06.2021 13:01
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Öğretmen Ayşe Üstün ile eşi Osman Üstün, 19 Kasım 2015 günü evlendi. Çift evlendikten üç gün sonra balayına gitmek için otobüse bindi. Otobüs şoförü Osman Akdoğan'ın kullandığı otobüs, saat 03.00 sıralarında TEM'in Düzce-Hendek istikametinde seyir halindeyken kaza yaptı. Kaza sonucu Ayşe Üstün, araç içinde sıkışarak ağır yaralandı. Eşi Osman Üstün de başından, omzundan ve kolundan yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Ayşe Üstün, kan kaybı nedeniyle hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı. 5 gün yoğun bakımda yaşam savaşı veren Ayşe Üstün, enfeksiyon riski sebebiyle Sakarya'dan İstanbul'a başka bir hastaneye sevk edildi. Kaza sonucu sağ kolunu kaybeden, sol kolunda ve elinde his kaybı oluşan, yüzünde ve vücudunun farklı yerlerinde de kalıcı izler meydana gelen Ayşe Üstün'e yapılan tetkiklerde yüzde 62 maluliyet oranı verildi.  Yaklaşık 5 yıldır devam eden davayı karara bağlayan mahkeme, mağdur Ayşe Üstün ile eşi Osman Üstün'ü haklı bularak, otobüs firmasını 260 bin lira manevi tazminata hükmetti.

3 çocuk annesi kadın köyüne döndü, hem kanseri yendi hem girişimci oldu!3 çocuk annesi kadın köyüne döndü, hem kanseri yendi hem girişimci oldu!


HAYATLARI KARARDI

Evliliklerinin henüz üçüncü gününde hayatlarının karardığını belirten Ayşe Üstün ile eşi Osman Üstün, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde, otobüs şoförü Osman Akdoğan ile iki otobüs firmasına 650 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Davaya cevap veren davalı iki otobüs firması ise, kazanın meydana gelmesinde otobüs şoförünün ve kendilerinin bir kusuru olmadığını belirterek davanın reddini istedi. Yaklaşık 5 yıldır devam eden davayı karara bağlayan mahkeme, mağdur Ayşe Üstün ile eşi Osman Üstün'ü haklı bularak, otobüs firmasını 260 bin lira manevi tazminata hükmetti. 

EVLADINI BAĞRINA BASAMADI

Avukat Murat Başer, dava dilekçesinde, "Kaza nedeniyle Ayşe Üstün, iş yapamaz duruma gelmiştir. Üstünü kendi değiştiremeyen, kapısını açamayan, yazı yazamayan, bir şeyler taşıyamayan, evini temizleyemez hale gelen Ayşe Üstün, sürekli birilerinden yardım istemek zorunda kalarak hayatını sürdürecektir. Kazadan sonra çiftin bir çocukları dünyaya gelmiştir. Ancak Ayşe Üstün, evladını yarım insan olarak büyütmüş ve bağrına basamamıştır. Bu da travma yaşamasına neden olmuştur" dedi.

YORUMLAR 17
 • habiblacin 2 yıl önce Şikayet Et
  bakın sigortadan aldıkları hariç beylerrrrrr
  Cevapla
 • kayserili 2 yıl önce Şikayet Et
  teselli ikramiyesimi veriyorsunuz kadının hayatı mahvolmuş.
  Cevapla
 • Emrullah 2 yıl önce Şikayet Et
  Şaka gibi Adalet , iş şiarından çıkmış, Şeriat gerek şeriat. Bu süreçler olmadan bu ailenin tüm ihtiyaçları, zararı karşılanmalıdır. öyle 260 bin falan geçiniz bunları, 2 milyon verilse yeridir, hayatı mahvolmuş ailenin.
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Böyle adaletmi olur. Bayan isini ksybediyor aylık 5000 TL'den yilda 60 bin eder. 20 yılda 1.2 milyon en az cezası olmalıydı. Sen bu aileden dolaylı olarak bu parayı kazanmasını engellefin bu kazaya neden olarak... Üstüne bakıma muhtaç bıraktın . Çok komik bir ceza olmuş gercrkten
  Cevapla
 • zırto 2 yıl önce Şikayet Et
  260000 tl şaka gibi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kurbanlıklarda fiyatlar değişti
Selçuk Bayraktar'dan İran'daki helikopter kazasıyla ilgili son dakika açıklaması!