İzmir'de vefa ekibi 90 yaşındaki çiftin 67. evlilik yıl dönümünü kutladı

Koronavirüs kapsamında kurulan Vefa destek ekibi İzmir'de 90 yaşındaki Düzbiçen çiftinin 67.evlilik yıldönümlerini kutlayarak sürpriz yaptı.

İzmir'de vefa ekibi 90 yaşındaki çiftin 67. evlilik yıl dönümünü kutladı
İzmir'de vefa ekibi 90 yaşındaki çiftin 67. evlilik yıl dönümünü kutladı
GİRİŞ 19.06.2021 10:07 GÜNCELLEME 19.06.2021 10:07

Çalışmalarını valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda sürdüren Vefa Sosyal Destek Grupları İzmir'de 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kurulan Vefa İletişim Merkezi vasıtasıyla vatandaşlara hizmet veriyor. Vefa Sosyal Destek Grupları salgın sürecinde 65 yaş ve üstü vatandaşlarla Kovid-19 teşhisi konulan ya da temaslı durumundaki tüm vatandaşların yardımına koşuyor. Aşılama ve tedbirlere uyulmasının ardından vaka sayılarının düşmesine rağmen Vefa Sosyal Destek Grupları çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Ordu'da anasınıfı öğretmeni organik yumurta üretiyor, Dubai ve Almanya'ya ihraç ediyor!Ordu'da anasınıfı öğretmeni organik yumurta üretiyor, Dubai ve Almanya'ya ihraç ediyor!


CÜMBÜŞ ÇALARAK TEŞEKKÜR ETTİ

Karabağlar Kaymakamlığına bağlı grup üyeleri, salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan 90 yaşındaki Rahmi ve Arife Düzbiçen çiftinin 67. evlilik yıl dönümlerini kutladı. Evin bahçesinde düzenlenen kutlama partisinde Düzbiçen çifti ve Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleri pasta kesti. Yapılan sürprizle mutluluk yaşayan emekli bandocu Rahmi Düzbiçen, görevlilere cümbüş çalarak teşekkür etti. Öte yandan İlçe Nüfus Müdürlüğü ekipleri de bu sırada çiftin kimlik belgesi işlemlerini tamamladı.

UNUTAMAYACAĞIM BİR GÜNDÜ

Rahmi Düzbiçen, AA muhabirine, salgının başında bu yana eşiyle tedbirlere uyduklarını, evlerinden gerekmedikçe çıkmadıklarını söyledi. Vefa Sosyal Destek Grubunun kendilerini hiç yalnız bırakmadığını anlatan Düzbiçen, "Allah devletimizden razı olsun. Çok dua ediyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok dua ediyorum. O gitti mi Türkiye'nin ocağı batar. Vefa ekibi bugün bizi çok mutlu etti. 67. evlilik yılımızı kutladı. Unutamayacağım bir gün oldu. Onlar beni sevindirdi ya Allah da onları sevindirsin." dedi.

SÜREÇ BİTENE KADAR BURDAYIZ

Vefa Sosyal Destek Grubu görevlisi Leyle Altındağ ise salgının hizmet götürdükleri vatandaşların mutlu olduğunu görmenin kendilerini motive ettiğini ifade etti. Hastalık bitinceye kadar görev yapmaya devam edeceklerini aktaran Altındağ, "Bugün bir çiftimizin 67. evlilik yıl dönümünü kutladık. Yaşlı çiftin yüzünün gülmesi çok güzel." dedi. Çiftin oğulları Fehmi Düzbiçen ise anne ve babasının unutamayacakları bir evlilik yıl dönümü yaşadığını belirterek başta Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği olmak üzere tüm vefa ekibine teşekkür etti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
GENAR'ın son anket sonuçları açıklandı: Erdoğan'ın oylarında sıçrama!
 Son dakika çırpınışı: Terör örgütü köşeye sıkıştı!