Evinde ürettiği sabunları, yurtdışına satıyor!

Bursa’da yaşayan Güven Coşar, evinde doğal yöntemlerle hazırladığı zeytinyağı sabunlarını Almanya’ya ihraç ediyor. Pandemide işsiz kaldığı için bu işi yapmaya başlayan Coşar, şimdi siparişlere yetişemiyor.

Evinde ürettiği sabunları, yurtdışına satıyor!
Evinde ürettiği sabunları, yurtdışına satıyor!
GİRİŞ 20.06.2021 10:33 GÜNCELLEME 20.06.2021 10:33

Daha önce farklı işlerde çalışan Güven Coşar, pandemide işsiz kaldı. Boş kaldığı zamanlarda evinde sabun üretmeye başlayan girişimci, bu yaptığı sabunları yakın çevresine hediye etti. Çevresi tarafından sabunlar çok beğenilince sipariş gelmeye başladı. Bu yaptığı sabunları internet ortamında da satmaya başladı. Sızma zeytinyağından 30 çeşit kaynatmadan sabun yapan Güven Coşar, bu sabunları bir yılsonunda Almanya'ya satmayı başardı. İlk başta numune olarak Almanya'ya 4 bin adet satan girişimci, yaptığı anlaşmayla ayda 1 ton sabun ihraç etmeye başladı. 

Kimliğini kaybetti hayatı karardı! Batmış bir şirket sahibi olduKimliğini kaybetti hayatı karardı!

“BUNDAN SONRA AYDA 1 TON SABUN GÖNDERECEĞİZ”

Evinde sabun yaparak Türkiye'nin her vilayetine ve yurt dışına satmayı başaran girişimci, herkese örnek oldu. Coşar, zeytinyağı kullanarak yaptığı sabunların tanesini 15 ila 25 lira arasında değişen fiyatlarla satıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Söyleşileri'nde yeni formata geçiyorGaziantep Medeniyet Söyleşileri'ne yeni format

Bir yılda Almanya'ya sabun ihraç etmeyi başardığını ifade eden Güven Coşar, "Pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte evde sabun üretmeye başladım. Butik olarak üretmeye başladığımız sabunları Almanya'ya kadar satmayı başardık. Biz zeytinyağından 30 çeşit sabun imal ediyoruz. Almanya'ya bittim, defne ve eşek sütü sabunu gönderiyoruz. Biz sabunu kaynatmadan zeytinyağıyla yapıyoruz. Zeytinyağı kaynatıldığında ihtiva ettiği vitaminlerin bazılarını kaybediyor. Kaynatmadan yaptığınızda içindeki vitaminlerin tamamı kaybolmadan kalıyor. Zeytinyağını mayasıyla karıştırıp 6 hafta fermente ettikten sonra kullanıma hazır hale getiriyoruz. Tahlillerde sabunlarımızda hiçbir kimyasal kalıntı çıkmıyor. Almanya'ya ilk başta 4 bin adet gönderdik. Bundan sonra ayda 1 ton sabun göndereceğiz. Sabunların fiyatı çeşidine göre 15 ila 25 lira arasında değişiyor" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Boşanma davalarında nafaka, mal paylaşımı ve velayetten kaynaklı mağduriyet son buluyor
Giresunspor farka koştu! Beşiktaş ağır yaralı