Tüp bebek olarak doğduğu yerde hemşire oldu

İstanbul'da yaşayan Nazmiye ve Sedat Çatuk çiftinin 12 yıl boyunca hasretle beklediği ve 4'üncü tüp bebek tedavisi sonrası kavuştuğu kızları Naz Çatuk 21 yıl önce dünyaya geldiği merkeze tüp bebek hemşiresi oldu.

Tüp bebek olarak doğduğu yerde hemşire oldu
Tüp bebek olarak doğduğu yerde hemşire oldu
GİRİŞ 21.06.2021 12:06 GÜNCELLEME 21.06.2021 12:06
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İstanbul'da yaşayan Nazmiye ve Sedat Çatuk çifti, doğal yollarla çocuk sahibi olamayınca tüp bebek tedavisine başvurdu. Ailenin evlat özlemi evliliklerinin 21'inci yılında 4'üncü tüp bebek denemesinde son buldu. Prof. Dr. Mustafa Bahçeci tarafından gerçekleştirilen tedavi sonrası ailenin, ikiz kız bebekleri dünyaya geldi. İkiz kızlardan biri olan Naz Çatuk, geçtiğimiz yıl üniversite eğitimini tamamladı ve doğduğu tüp bebek kliniğinde hemşire olarak çalışmaya başladı..

Sınava gireceği gün annesini kaybetti, sınavı onun için kazandı!Sınava gireceği gün annesini kaybetti, sınavı onun için kazandı!


KENDİ HİKAYESİNİ ÖRNEK GÖSTERİYOR

Merkezde çocuk sahibi olmak isteyen ailelere hikayesiyle de umut olan Naz hemşire, "Çocukken tüp bebek yöntemiyle dünyaya geldiğimi bilsem de bunun anlamını fazla bilmiyordum. Biraz daha büyüyüp mesleğin içine girince anlamaya başladım. İnsanlara yardımcı olmayı seviyorum. Burada ailelere umutsuz olmamaları gerektiğini anlatıyorum. Kendi hikayemi örnek gösteriyorum. Aileleri motive etmek benim için çok önemli" dedi.

HER AİLENİN MÜCADELESİNDE ANNEM VE BABAMI GÖRÜYORUM

Anne ve babasının 21 yıl boyunca yaşadığı zorlukları şimdi daha iyi anladığını belirten Naz Çatuk, "Her ailenin mücadelesinde kendi annem ve babamı görüyorum. Onların 21 yıl öncesinde yaşadıklarını daha iyi anlıyorum. Bu benim için farklı bir duygu. Bu alanda ne kadar iyi işler yapmak ilerlemek istiyorum. İkizim de şu an okuyor ve o da embriyolog olarak burada çalışacak. İnşallah seneye  beraber çalışacağız. Onunla çalışmak benim için apayrı bir duygu olacak. Bu ekiple mesleğimi yapmak gurur verici. Ne tür aşamalardan geçtiğimi de öğrendiğim için annem ve babama bir kere daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İzmir'de kızından babasına en güzel hediye: Karaciğer nakli!İzmir'de kızından babasına en güzel hediye: Karaciğer nakli!


EVE HER GELDİĞİNDE BİZE BİR KERE DAHA TEŞEKKÜR EDİYOR

Hasretle beklediği kızının başarısıyla gururlandığını belirten anne Nazmiye Çatuk ise "Hasretle bekledik ve 12 yıl sonra kızlarım dünyaya geldi. Çok büyük bir mutluluk yaşadım. Allah olmayanları da sevindirsin. Şu an 12 yıl önce tedavi olduğumuz merkezde hemşire olarak çalışıyor. Akşam eve her geldiğinde 'anne size bir kere daha teşekkür ediyorum' diyor. Çünkü burada bizim geçtiğimiz süreçleri gördü ve daha iyi anladı. İkizi de inşallah onunla çalışacak. Naz'a her zaman ailelere umut olmasını, kendi hikayesini anlatmasını söylüyorum" ifadelerini kullandı.21 YIL SONRA GELEN MUTLULUK

Zorlu bir tedavi süreci sonrası 21 yıl sonra büyük bir mutluluk yaşadıklarını anlatan baba Sedat Çatuk da "Kesinlikle zorlu bir süreçti. 21 yıl önce başarı şartları çok daha düşük, maliyet çok daha yüksekti. Bu bizi baya bir etkiledi. Ama çok şükür mutlu sona ulaştık.  Kızlarımız şu an kocaman oldu ve doğdukları yerde işe başladılar. Gurur duyuyoruz çocuklarımızla" dedi.

PROF. DR. MUSTAFA BAHÇECİ: BENİ DUYGULANDIRAN BİR OLAY

Naz Çatuk’un hayata gelmesinde büyük rol oynayan tedavinin mimarı Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, duygularını şu sözlerle anlattı: "Ailelere gebelik müjdesi vermek çok güzel ama artık buna alışığız. Bu çocuklar büyüdü, ne oldu nerelere gittiler onları merak ediyoruz. Geçen gün bir çocuğumuz geldi ve avukat olduğunu söyledi. Doktorlar, hemşireler, biyologlar var. Beni en çok sevindirenler doktor, hemşire ve biyologlar çünkü onlarla burada çalışma imkanım var. Naz'la birlikte çalışmak beni duygulandıran bir olay. Bu çocuklar ülkelerine yararlı çocuklar oldular. Bizim merkezlerimizin geleceği bu çocuklar. Anlatılmaz derecede büyük bir mutluluk."

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Abc 4 ay önce Şikayet Et
  Tesadüf değil . Hemşire kızımız o hastanede annesinin tüp bebek yöntemiyle hamile kaldığını biliyor zaten orada işe başlamadan önce... Haberi yazan haberci! yanlış anlamış ve yazmış ...
  Cevapla
 • Ömer Bey 4 ay önce Şikayet Et
  guzel olmuş tüp kızlar
  Cevapla
 • Mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  Güzel reklam yapmış tesadufmus kulahima anlat sen onu
  Cevapla
 • Biraz Mantık 4 ay önce Şikayet Et
  Niye çok mu zor bunun ispat edilmesi? O zaman peki sen özür dileyecek misin bay klavye kahramanı??
  Cevapla
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Bravo kardeşimize.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Bakan Özer, öğrencilere müjdeyi verip alınan yeni kararı da duyurdu!
Erdoğan açıkladı: Atatürk Havalimanı için karar verildi!