Televizyonda gördüğü insanların mağduriyetinden etkilendi, girişimci oldu!

Amasya'da yaşayan 3 çocuk annesi 48 yaşındaki Saliha Toprak televizyonda izlediği haberlerdeki insanların mağduriyetinden etkilenerek girişimci oldu, kendini meslek sahibi yaptı.

Televizyonda gördüğü insanların mağduriyetinden etkilendi, girişimci oldu!
Televizyonda gördüğü insanların mağduriyetinden etkilendi, girişimci oldu!
GİRİŞ 22.06.2021 14:57 GÜNCELLEME 22.06.2021 14:57
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Amasya'nın Suluova ilçesinde ikamet eden 48 yaşındaki Saliha Toprak, TV haberlerinde mağduriyet yaşayanları görünce kendisini bu alanda geliştirerek en iyisini yapmak için kolları sıvadı, estetik ve güzellik salonu açtı. Eşi ve çocukları ile birlikte akşam haberlerini izlerken TV'de mağduriyet yaşayanları, bu mesleği merdiven altı devam ettirenleri ve onlardan yaşanan mağduriyetleri görünce bu mesleğe yönelmeye karar verdiğini belirten Saliha Toprak, "Haberler beni meslek sahibi yaptı. Kendi kendime dedim ki bu mağduriyetleri yaşayan arkadaşlarımıza hem cinslerimize nasıl destek olurum diye düşünürken yaptığım araştırmalar neticesinde eğitimlerini üst düzeyde aldım ve bu mesleği yapmaya karar verdim" dedi.

İzmir'de minibüs şoförü içki ve sigarayı bırakanı 5 yıl ücretsiz taşıyacak!İzmir'de minibüs şoförü içki ve sigarayı bırakanı 5 yıl ücretsiz taşıyacak!

 GÖRDÜĞÜ MAĞDURİYETLERDEN ETKİLENDİ

Gördüğü mağduriyetlerden çok etkilendiğini ve araştırmalarının kendini eğitime, eğitimden de meslek sahibi olmaya ittiğini söyleyen Toprak, "Devletimizin hanımlarımıza yönelik olarak bir çok destekleri var. Ev yemeklerinde çok iyi olduğum için hep ev yemekleri üzerine dükkan açmak gibi bir hayalim vardı, ama mağduriyet yaşayanları görünce kendimi estetik ve güzellik alanında geliştirerek uzmanından eğitim alıp, meslek sahibi oldum. İlk salonumu açtım, talep fazla olunca erkeklere yönelik olarak ikinci salonu da açmaya karar verdim. Hanımların başaramayacağı hiçbir şey yok, 48 yaşından sonra bu işin eğitimini aldım ve yaptım, bu işe kendimi hazırladım, yeter ki hayallerinin peşinden koşsunlar" ifadelerini kullandı.UZMANDAN ALINAN HİZMET ÖNEMLİ

Bu hizmeti uzmanından almanın önemine değinen Toprak, "Kısa sürede taleplerimiz oldukça arttı. Bu mesleğe yöneldiğim ve bayanların mağduriyetlerini gidermeye çalıştığım için çok mutluyum" şeklinde konuştu. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Tuğrul 2 yıl önce Şikayet Et
    Ablacım iki gün sonra sana da gelir bir allerjik bünye veya hassas birisi başına bir iş gelir görürsün uzmanından almayı o vakit.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ünlü fenomen Candice King'den Refah'taki katliama tepki: Siz delirmişsiniz
Baygındı ama ezan okudu, gözyaşları sel oldu