4 bilezikle servet sahibi olmuştu! Hırsızlar atını çaldı

Antalya'da 14 yıl önce eşine destek olmak için 4 bileziğini satarak hayvancılık işine giren ve milyonluk servetin sahibi olan Fatma Öncel'in çiftliğindeki 'Şimşek' isimli atı çalındı. Öncel geçen yıl da 25 tavuğunun çalındığını söyledi..

4 bilezikle servet sahibi olmuştu! Hırsızlar atını çaldı
4 bilezikle servet sahibi olmuştu! Hırsızlar atını çaldı
GİRİŞ 23.08.2021 10:12 GÜNCELLEME 23.08.2021 10:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki 3 çocuk sahibi Fatma Öncel, 14 yıl önce polis memuru eşine destek olmak için düğünden kalan 4 bileziğini satarak hayvancılık işine girdi. Öncel, dönemin parasıyla 2 bin 500 liraya satıp 2 bin 400 liraya inek, 100 liraya da hayvanını besleyecek yem aldı. İlk başlarda inek sütü satarak para kazanmaya başlayan Öncel, zamanla inek sayısını 20’ye kadar çıkardı. İneklerini beslemek için bir de tarla kiralayan Öncel, buraya ektiği mısır harmanıyla hayvanlarını beslemeye başladı. Daha sonra tavuk ile keçi de beslemeye başlayan azimli kadın, 14 senenin ardından 150 inek, yüzlerce keçi ve tavuk sahibi oldu. Öncel, bununla da yetinmeyip bini adeti geçen kaz beslemeye başladı. Tek başına beslediği hayvanlarının çoğalmasıyla işçi de tutan Öncel, 20 dönümlük arazide 1 milyon liranın üzerinde servet sahibi oldu. 

14 yıl önce 4 bilezikle başladı, yapamazsın diyenlere inat başardı!14 yıl önce 4 bilezikle başladı, yapamazsın diyenlere inat başardı!BEYAZ ŞİMŞEĞİMİ ÇALDILAR


4 yıl önce ise kurduğu çiftlikte hobi amaçlı at alıp beslemeye başlayan Öncel,  geçtiğimiz hafta gelen haberle neye uğradığını şaşırdı. 2 at bir de tayı bulunan Öncel’in çiftliğine giren şüpheli ya da şüpheliler, ‘Şimşek’ isimli beyaz tayı çalarak kayıplara karıştı. Komşularının haber vermesi üzerine çiftliğine gelen Öncel çifti, çiftlikteki tellerin kesildiğini ve atlarını göremeyince polise başvurdu. 

GEÇEN YIL DA 25 TAVUĞU ÇALINMIŞTI

Geçen yıl 25 tavuğunun çalındığını da belirten Fatma Öncel, “İlk aldığım attı. Beyaz şimşeğimi çaldılar. Çiftliğimize renk katsın diye almıştık. Atımı ve hırsızın bulunmasını istiyorum” dedi. Öncel’in eşi Saadettin Öncel de, ticaretin yanı sıra hayvanları çok sevdiklerini ifade ederek, “Atımızın çalınmasına oldukça üzüldük. Hobi amaçlı bakıyorduk. Emniyetteki arkadaşlarımızın şüpheli ya da şüphelileri bulacağına inanıyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • Utanın biraz! 2 yıl önce Şikayet Et
  İnsan, hele adam olan adam, erkek olan kimse utanır. Bir bayan çalışıp kazanıyor, soğan erkekleri çalıyor. Böyleleri soğanın bile erkeği olamaz. Onlar fakir falan de değil, hırsızdır, haramzadedir.
  Cevapla
 • samse 2 yıl önce Şikayet Et
  zekâtı ihmal etme bacım
  Cevapla
 • Yaya 2 yıl önce Şikayet Et
  O ney
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye ile Romanya arasında kritik anlaşma! Ticaret hedefi açıklandı
Başkan Erdoğan kesin çözüm için talimatı verdi! Türkiye gündeminden düşecek...