Miras yüzünden evini satışa çıkardı, üzerine astığı yazıyla görenleri şaşırttı!

Sakarya'da yaşayan ve akrabalarıyla miras paylaşımı yüzünden tartışan 67 yaşındaki Mehmet Kurt mal ve mülkünü satarak 50 yıldır ikamet ettiği ilçeyi terk etme kararı aldı. Kurt evinin üzerine 'Bu duruma düşürenler utansın' yazısı astı.

GİRİŞ 30.08.2021 14:28 GÜNCELLEME 30.08.2021 17:07
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Sakarya’nın Serdivan ilçesi Çubuklu Mahallesinde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Mehmet Kurt, eşi Zekiye Kurt’un akrabaları ile mirasın paylaşımı esnasında sorun yaşadı. 67 yaşındaki Mehmet Kurt, yaşadığı sorun sebebi ile mal ve mülkünü satarak 50 yıldır ikamet ettiği mahalleyi terk etme kararı aldı. Evi ile çiftçilik yaparken kullandığı tarım aletlerini satılığa çıkartan Kurt, evinin üzerine yazdığı ‘Bu duruma düşürenler utansın’ yazı ile de yaşadığı olaya tepkisini gösterdi..

Gaziantep'te bir lokantanın ilginç kampanyası: Aşı kartınla gel ücretsiz kebap ye!Gaziantep'te bir lokantanın ilginç kampanyası: Aşı kartınla gel ücretsiz kebap ye!BU DURUMA DÜŞÜRENLER UTANSIN


Yaşanan olay ile alakalı konuşan Mehmet Kurt, “Mal paylaşımı konusunda akrabalarımız ile birtakım olumsuz olaylar yaşadığımdan dolayı mal ve mülkümü satmaya karar verdim. Ve birtakım iftiralara uğradık, mal meraklısı olmamamıza rağmen, iftiralara mağdur kaldık. Bu da benim psikolojimi bozdu ve daha olumsuz olaylar yaşamamak için mal ve mülkümü satma kararı aldım. En azından bir arazimde konteynırım var orada yaşayıp, hayatımı devam ettirmeyi, en iyisinin de bu olacağını düşündüm. Mal ve mülkümü satarak yaşadığım bu yeri terk edeceğim, beni bu duruma düşürenler utansın. 50 senedir burada yaşıyorum” dedi.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • Coşkun 2 yıl önce Şikayet Et
  50 seneden beri orada oturmak haklı olmak değildir mal sahibi ne zaman vefat etti haberde yazmıyor belkide diğer mirasçıların hakkına girdin dayı.
  Cevapla
 • Efendi 2 yıl önce Şikayet Et
  yok ya, burada hak sahibi hakkini alir, magdur edebiyatini birak, bircok senin gibisi var yalniz degilsin, hak sahibinindir isgal edenin degil. hadi ordan.
  Cevapla
 • sadi 2 yıl önce Şikayet Et
  ''İftiralara mağdur kaldık'' demiş. Doğrusu ''iftiralara maruz kaldık'' olacak. Daha doğru dürüst Türkçe bilmeden bunca mala sahip mi çıkacaktın? Vallahi bize yazık.
  Cevapla
 • Osman 2 yıl önce Şikayet Et
  Seni tebrik ediyoruz Profesör sadi kardeş. Çok büyük bir açık nokta yakaladın. Bunu farketmeseydin halimiz ne olurdu. Asıl bize yazık.
  Cevapla
 • Ali rıza 2 yıl önce Şikayet Et
  Ah hemşerim ah senin gibi milyonlar var devletin bu işe bir çözüm bulması lazım 500 mt yerde bir paydaşın 6 mt si var sana izalei şua davası açıyor evine el koyuyor veya yıktırıyor 6 mt si olanı haklı görüyorlar senin evin varmış yuvan varmış kimene
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Malatya'da 4,8 büyüklüğünde korkutan deprem! Çevre illerde de hissedildi
UEFA ülke puanı sıralaması güncellendi! Yerimiz değişti mi?