Sivas'ta bir aile oğullarının sünnet düğününde çam fidesi dağıtarak takdir topladı

Sivas'ta Mehtap ve Ömer Faruk Abak çifti oğulları Ömür Musab'ın sünnet düğününde hediyelik şeker yerine gelen davetlilere 200 adet çam fidesi dağıttı. Toprağa yarar bir şey yaptıkları için aile büyük takdir topladı.

Sivas'ta bir aile oğullarının sünnet düğününde çam fidesi dağıtarak takdir topladı
Sivas'ta bir aile oğullarının sünnet düğününde çam fidesi dağıtarak takdir topladı
GİRİŞ 01.09.2021 16:07 GÜNCELLEME 01.09.2021 16:07
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan orman yangınları sonucu binlerce ağaç yok oldu. Kimi vatandaşlar ağaçlandırma çalışmaları için kampanyalar başlatırken kimileri de farklı fikirler üretmeye devam ediyor. Sivas’ta da ülkede baş gösteren orman yangınları sonrası ağaçlandırmanın önemine değinmek için farklı bir projeye imza atıldı. Mehtap Abak ve Ömer Faruk Abak çifti oğulları Ömür Musab Abak’ın sünnet düğününde misafirlere çam fidesi dağıttı. Şeker, magnet gibi çeşitli hediyeler yerine 200 adet fidenin dağıtılması misafirlerce de oldukça beğeni ve takdir topladı. Çift, toprağa faydalı bir şey dağıtmak istediklerini söyleyerek,  “doğamızı ağaçlarımızı koruyalım’’ dedi. 

9 yıl açıktan okudu, eczacılık fakültesini kazandı!9 yıl açıktan okudu, eczacılık fakültesini kazandı!200 ÇAM FİDESİ DAĞITILDI 

Ömür Musab Abak’ın annesi Mehtap Abak, “Bildiğiniz gibi sünnet düğününde misafirlere hediyelik ürünler takdim ediliyor.  Ama biz bunları gereksiz masrafın dışından toprağa yarar bir şey olsun istedik. Geçtiğimiz günlerde de orman yangınları olduğundan dolayı gelen misafirlerimize çam fidesi hediye etmeyi düşündük. Gerek bir pileksi gerek bir magnet yerine biz çam fidesi vermeyi uygun gördük. 200 adet çam fidesi hediyemiz var. Misafirlerimiz bu durum karşısında çok şaşırdılar. Çünkü düğünlerde genellikle magnet resim gibi şeyler dağıtıldığından dolayı insanlar tarafından da çok büyük beğeni topladık’’ dedi. 


 
DOĞAYI, AĞAÇLARIMIZI KORUYALIM 

Ömür Musab Abak’ın babası Ömer Faruk Abak ise, ”Sünnet düğünümüz var. Hediyelik dağıtmak amacıyla yaptığımız şeyler yerine biz çam fidesi dağıtmayı uygun gördük. Ülkemizdeki orman yangınlarından ve son zamanlarda yaşanan doğal felaketlerden ötürü biz böyle bir şey düşündük. Herkese de tavsiye ediyoruz. Doğamızı ağaçlarımızı koruyalım"  ifadelerini kullandı.  Düğüne gelen misafirlerden Abdullah Söyler, "Ülkemizin geçmiş olduğu bu zor süreçte orman yangınlarında eniştemizin ve baldızımızın böyle duyarlı bir davranış göstermesi gerçekten güzel oldu. Bu ince davranışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 6
 • salih 2 yıl önce Şikayet Et
  helel olsun takdire şayan bir olay
  Cevapla
 • demirag.m 2 yıl önce Şikayet Et
  çam haricinde olsaydı iyiydiii....
  Cevapla
 • ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Çabuk parlıyor :) başka fidan dağıtsaydınız keşke .. Kutlanacak hareket
  Cevapla
 • sivas 2 yıl önce Şikayet Et
  kesınlıkle duyarlı hareket ma bılıncsızzlık var
  Cevapla
 • dinibütünoğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  süper böyle organizasyonların çoğalması lazım tebrik ediyorum allah delikanlıya ve ailesine damatlığınıda nasip etsin
  Cevapla
 • Kayan yildiz 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun mega süper bir fikir..Tebrikler ediyorum´isterdimki basinda Tv,larda bu habere cok yer verilsin örnek olabilecek en güzel hareket ve haberler olurdu ayrica agac dikmeninde zamani yani.:-)Tekrar tebrikler..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji paylaştı: Hafta sonu hava nasıl olacak?
Şükrü Genç Özgür Özel ile olan konuşmasını anlattı: Neyi aşamadınız