Trabzon'da 83 yaşındaki esnafın dükkanına astığı bu yazı cirosunu arttırdı!

Trabzon’un Of ilçesinde ticaretle uğraşan 83 yaşındaki İsmail Hakkı Akyüzlü 8 yaşında ticaret hayatına başladı. Akyüzlü'nün dükkanının camına astığı "İyi dost az meşgul edendir" yazısı sonrası aylık cirosu hissedilir derecede arttı.

GİRİŞ 02.09.2021 17:09 GÜNCELLEME 02.09.2021 17:09
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Trabzon'un Of ilçesinin en eski vergi mükelleflerinden İsmail Hakkı Akyüzlü, 8 yaşlarında ticaret hayatına atıldı. 1950’li yıllarda Samsun’da berberlik yapan Akyüzlü, daha sonra çeşitli yerlerde iş yaptıktan sonra memleketi Of’a taşındı. 1973 yılında hırdavatçılık işine geçiş yapan Akyüzlü, dükkanının camına "İyi dost az meşgul edendir" yazısı astı.

9 yıl dışardan okuyan Sema, eczacılık fakültesini kazandı!9 yıl dışardan okuyan Sema, eczacılık fakültesini kazandı!YAZI GÖREN İNSANLARI GÜLÜMSETTİ

Yazıdan sonra işlerinin geliştiğini belirten Akyüzlü, yazı sayesinde aylık cirosunun arttığını söyledi. Yarım asırdan fazladır vergi mükellefi olan Akyüzlü, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan da teşekkür belgesi aldı. Ticaret hayatında meşguliyetin önemli bir konu olduğunu dile getiren Akyüzlü, yazıyı gören insanların tebessüm ederek anlayışla karşıladıklarını söyledi.  


 
MEŞGULİYET İYİ BİR ŞEY DEĞİL 

Akyüzlü, yaptığı açıklamada "1950’li yıllarda Samsun’da berber dükkanım vardı. Dükkana gelip sadece muhabbet için oturanlar olurdu. Dışarıdan onları gören müşteriler sıra var diye içeri girmezdi. O zamanlar bu yazıyı dükkanın camına yazıp astım. Onlarda yazıyı görünce gülüp giderlerdi. ’Biz meşgul etmeyelim’ diye düşünürlerdi. Bu yazı aslında ters bir cevap değil. İnsanları rencide anlamında değil bu. Anlayan anlıyor. Buraya geldikten sonra yazıyı buradaki dükkanıma astım. Bu yazıyı yazdıktan sonra cirom 2 bin TL arttı. Bu yazı çok önemli. İyi dost az meşgul edendir. Bu yazıdan sonra ticari hayatım gelişti. Boş sohbetler ortadan kalktı. Ticaret hayatında bu konu aslında çok önemlidir. Meşguliyet iyi bir şey değil! Bu yazı, görenlerin çok ilgisini çekiyor. Tebrik ediyorlar" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Serhat 2 yıl önce Şikayet Et
    İyi tüccar da turisti gördüğünde aynı fiyatı söyleyendir özellikle karadeniz bölgesinde !
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yeni Mercedes EQA ve EQB resmen Türkiye’de! İşte fiyatları
Yasak kalktı, vatandaşlar akın etti! 10 yılda 13 kat arttı