İmamları 6 ay önce tayinim çıktı diyerek gidince ezan sesine hasret kaldılar

Erzurum'un Duatepe Mahallesi'nde imamlık yapan İbrahim C.'nin 1 yıl görev yaptığı köyden tayini çıktığı gerekçesiyle ayrılmasıyla köy halkı 6 aydır ezan sesine hasret kaldı. Köy halkı gelecek imamı 4 gözle bekliyor..

GİRİŞ 05.10.2021 14:58 GÜNCELLEME 05.10.2021 15:19
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Erzurum’un Köprüköy ilçesine 40 kilometre uzaklıktaki 400 nüfuslu Duatepe Mahallesinde benzerine çok az rastlanan bir olay yaşandı. Köy halkının iddiasına göre Mayıs 2020’de köye imam olarak atanan İbrahim C. mahallede 1 yıl görev yaptıktan sonra köy halkına tayinim başka yere çıktı diyerek mahalleden taşındı. Mahalleli ise yeni imamı uzun süre beklese de köye imam gelmedi. Bunun üzerine müftülükle görüşen köy halkı halen İbrahim C.’nin köyde imam olduğunu öğrendi. Gerçeği öğrenen mahalleli müftülüğe başvurarak imamlarını geri istedi. Ezan sesine 6 aydır hasret kalan köylüler cuma namazları dışında imamı olmayan camiye gidemiyor. Yetkililerden yardım isteyen köy halkı kısa sürede imamlarına kavuşmayı bekliyor. 

Burada yetişmez diyenleri dinlemedi! Bir ağaçtan 100 kilo meyve topluyorBurada yetişmez diyenleri dinlemedi! Bir ağaçtan 100 kilo meyve topluyor
CAMİ VAR İMAM YOK 

Köy halkından Raşit Yılmaz, camilerinin olduğunu ama imamlarının olmadığını ifade ederek, “6 aydır bizim imamımız yok. 6 ay önce gitti buradan. Camimiz var içinde imam yok. Cumadan cumaya kendi imkanlarımızla namaz kılıyoruz. Niye gittiğini bilmiyoruz. 1 yıl burada kaldı gitti. Bize imam lazım biz ezan sesine hasret kaldık” dedi. 
   
EZAN SESİNE HASRET KALDIK 

Salih Yıldız ise ezan sesine hasret kaldıklarını belirterek, “Camimiz imamsız kaldı. 6 aydır imamımız yok. Ezan okuyacak kimsemiz yok. Sıkıntımız çok burada, o yüzden imam istiyoruz. 1 yıl kaldı gitti. Şu an imamsızız, ezan sesine hasret kaldık. Ezan okuyanda kalmadı, namaz kılan da” şeklinde konuştu. İsak Karaca da imamın tayinin çıktığını söyleyerek gittiğini ifade ederek, “Bizim imam 6 aydır yok. Camimizin birkaç problemi var. İmam olmayınca ezan sesine hasret kaldık. İmam olsa çocuklarımızda yazın kursa gelirdiler” açıklamalarında bulundu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 18
 • ximam 2 yıl önce Şikayet Et
  ilahiyat fakultesi mezunu arkadaşım var imam olamıyor atanamıyor, gel gör ki vatandaş da imamsızlıktan yakınıyor. yaşasın brokrasi.
  Cevapla
 • imam 2 yıl önce Şikayet Et
  vay bee 6 ayda hiç denetim yapılmamış bana 6 ayda 9 kez murakıp geldi.. bırak 6 ay göreve gelmemeyi 1 vakit bile kaçırma durumum olmaz ...
  Cevapla
 • habib 2 yıl önce Şikayet Et
  bu kadar evin oldugu yerde bir tane imam, veya ezan okuyan biri cıkmıyorsa ,bırak herkes evinde kılsın
  Cevapla
 • tekin 2 yıl önce Şikayet Et
  camide resim cektirmek icin beş kisi bulmuslar ,bir arkadasıda yataktan kaldırmıslar galıba.
  Cevapla
 • abdullah ünal 2 yıl önce Şikayet Et
  imam olmak icin illa devlet memuru olması gerekmıyor ....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkan Erdoğan: Dünya artık İsrail'e dur demeli - Gazete manşetleri
İran'dan İsrail'in Demir Kubbe hava savunma sistemine siber saldırı