Artvin'de 102 yaşındaki Hatice nine koronavirüsü yendi

Artvin'in Arhavi ilçesinde yaşayan 6 çocuk 19 torun sahibi 102 yaşındaki Hatice Canoğlu yakalandığı koronavirüsü yaptırdığı 3 doz aşı sayesinde atlattı. Canoğlu 20 günlük tedavinin ardından sağlığına kavuşuyor.

Artvin'de 102 yaşındaki Hatice nine koronavirüsü yendi
Artvin'de 102 yaşındaki Hatice nine koronavirüsü yendi
GİRİŞ 05.10.2021 17:40 GÜNCELLEME 05.10.2021 17:40

Artvin’in Arhavi ilçesi Balıklı köyünde yaşayan, 6 çocuğu ve 19  torunu bulunan 102 yaşındaki Hatice Canoğlu, Korona virüs belirtileri görülmesi üzerine test yapıldı. Yaşlı çınar test sonucunun pozitif çıkması üzerine Arhavi Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sağlık ekibi tarafından uygulanan 20 günlük tedavinin ardından Hatice nine Korona virüsü yenmeyi başardı.

'Gencim, bana bir şey olmaz' diyerek aşı olmadı! Mucize şekilde hayatta kaldı'Gencim, bana bir şey olmaz' diyerek aşı olmadı! Mucize şekilde hayatta kaldı
3 DOZ AŞILI OLMASININ ETKİSİ OLDU

Doktor ve hemşirelerin alkışları eşliğinde yoğum bakım ünitesinden servise alınan hastanın yakınları, Hatice ninenin üç aşısını da yaptırmış olmasının büyük avantaj olduğunu ifade etti. Oğlu Kemal Canoğlu, yaklaşık 20 gün önce virüs belirtileri baş göstermesi üzerine sağlık ekibine haber verdiklerini ifade ederek "Annem 3 aşısını da olmuştu. Sağlıklı da besleniyordu. Bugün onu sağlıklı görmek bizi çok mutlu etti. Aşı olmanın önemini bir kere daha görmüş olduk" diye konuştu.  Doktor Emre Yılmaz ise “102 yaşındaki hastamız Hatice ninemiz, virüsü atlattı çok şükür. Hastanın zamanında getirilmesi de tedavi olmasına ayrı bir etken oldu. Ayrıca 3 doz aşının da yaptırmış olması çok önemliydi” dedi. BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ

Dahiliye uzmanı doktor Serhat Uslu ise “Mart ayından beri, Dünyada ve Türkiye’de Covid'le mücadelemiz sürüyor. Yaşlı ve genç hastalarımızla hasta sayısı ilçemizde oldukça fazla. Vaka sayısı biraz fazla ama yatan hasta sayımız az ve bu da aşının sayesinde hastaneye gelen hastalarımızdan 102 yaşındaki hastamızı yoğun bakımdan servise aldık. Bu durum bizi de çok mutlu etti” ifadelerini kullandı. 102 yaşındaki hastanın ailesi ve yakınları ise 20 gün sonra aile büyüklerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, EİT 15. Zirvesi'nde! İşte önemli anlar...
İBB ‘ret’ oyu verdiği tesisin açılışını yaptı!