3 yıldır şişlik sanarak önemsemedi! Bacağından 20 santimetrelik tümör çıkarıldı

Denizli'de yaşayan 62 yaşındaki Halil İbrahim Özel'in 3 yıl önce bacağında şişlik oluştu ve gün geçtikçe büyüdü. 3 yıl boyunca şişliği önemsemeyen Özel'in bacağındaki şişliğin 20 santimetrelik tümör olduğu tespit edilerek ameliyatla alındı.

3 yıldır şişlik sanarak önemsemedi! Bacağından 20 santimetrelik tümör çıkarıldı
3 yıldır şişlik sanarak önemsemedi! Bacağından 20 santimetrelik tümör çıkarıldı
GİRİŞ 05.10.2021 15:43 GÜNCELLEME 05.10.2021 15:51

Denizli'nin Çivril ilçesinde yaşayan Halil İbrahim Özel’in 3 yıl önce bacağında şişlik oluştu ve gün geçtikçe büyüdü. Ağrı çekmediğini dile getiren ve yaklaşık 3 yıl boyunca hastaneye gitmeyen Özel, eşinin isteği üzerine tedavi olmak üzere Özel Egekent Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Tekin’e başvurdu. Burada yapılan tetkikler sonucu Özel’in bacağında 20 santimetre çapında kötü huylu kitle bulunduğu tespit edildi. Kitlenin çıkartılmasına karar verilmesinin ardından yapılan başarılı operasyon ile Özel, 3 gün sonra sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.  

İmamları 6 ay önce tayinim çıktı diyerek gidince ezan sesine hasret kaldılarİmamları 6 ay önce tayinim çıktı diyerek gidince ezan sesine hasret kaldılar

 
ÖNEMSEMEDİĞİM İÇİN SAĞLIĞIMDAN OLABİLİRDİM

Rahatsızlığını ilk başlarda önemsemediğini kaydeden Özel, “3 yıl önce bacağımda bir şişlik oluştuğunu hissettim ama önemsemedim. Gün geçtikçe büyüdü ve ele gelir bir hal aldı. Dışarıdan bakıldığında da çok net görünüyordu. Herhangi bir ağrı çekmediğim için tedavi olmayı erteledim. Eşimin ısrarı üzerine Egekent Hastanesi’ne geldim ve burada Mustafa hocamın müdahalesiyle tümörü aldılar. Şimdi kendimi iyi hissediyorum, doktoruma ve ekibine çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

 

ERKEN TANI VE TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ

Hastanın ertelediği rahatsızlığına başarılı bir müdahale gerçekleştirdiklerini dile getiren Op. Dr. Mustafa Tekin ise, “62 yaşındaki erkek hastamızın, 3-4 yıldır kasık (bacak iç kısmı) bölgesinde eline gelen ve gün geçtikçe büyümüş olan şişlik mevcuttu. Aynı zamanda ailesinde de kanser öyküsü bulunan hastamıza yaptığımız tetkiklerde, şişliğin 20 santimetrelik kötü huylu tümör olduğunu tespit ettik. Gerçekleştirdiğimiz operasyonla tümörü başarılı bir şekilde aldık ve hastamızı 3 gün sonra taburcu ettik. Bu ve bu tür durumlarda geç kalınması, müdahale süresini de geciktireceği için ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Dolayısıyla erken teşhis ve tanı çok önemli” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Eski CHP'li Kadıgil'den canlı yayında skandal sözler!
Evlerini tanıyamadılar! Ukrayna'da savaşta yok olan köy: Kamiyanka