Ameliyat oldu, hayatı kabusa döndü! Talihsiz kadın sağlığına 17 ay sonra kavuştu

Diyarbakır'da yaşayan 46 yaşındaki Nezahat Özbayhan 1,5 yıl önce yaşadığı rahatsızlıktan ameliyat geçirdi. Geçirdiği ameliyat sonrası enfeksiyon kapan Özbayhan'ın rahmi bağırsaklarına yapıştı. Talihsiz kadın 17 ay sonra sağlığına kavuştu.

Ameliyat oldu, hayatı kabusa döndü! Talihsiz kadın sağlığına 17 ay sonra kavuştu
Ameliyat oldu, hayatı kabusa döndü! Talihsiz kadın sağlığına 17 ay sonra kavuştu
GİRİŞ 03.03.2022 17:45 GÜNCELLEME 03.03.2022 17:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

DDiyarbakır’da yaşayan 46 yaşındaki Nezahat Özbayhan, 1,5 yıl önce bir rahatsızlık yaşadı. Özbayhan, daha sonra ameliyat olarak tedavi gördü. Özbayhan, ameliyat sonrası titreme, kusma, üşüme, baş ağrısı gibi şikayetlerle birçok hastaneye başvurdu. Gittiği hiçbir doktorda sonuç alamayan Özbayhan, en son Memorial Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Emre Tahaoğlu’na başvurdu. Doç. Dr. Tahaoğlu, enfeksiyon kapan hastanın rahim ile bağırsağının birleştiğini belirleyerek tedavi sürecini başlattı. Özbayhan, 17 ay sonra aldığı tedaviler sonrası sağlığına kavuştu

Eşinin karaciğeriyle hayata tutunan 41 yaşındaki kadın koronavirüse yenik düştüEşinin karaciğeriyle hayata tutunan 41 yaşındaki kadın koronavirüse yenik düştü

NORMAL HAYATA DÖNÜYOR

Kadın hastalıklarıyla ilgili hemen hemen bütün problemlerin çözümünde kapalı cerrahiyi tercih ettiklerini söyleyen Doç. Dr. Tahaoğlu, kadın cerrahisinde özelikle laparoskopi ve histeroskopi yöntemiyle tedavi etme yöntemini tercih ettiklerini ifade etti. Laparoskopinin karnın içindeki bir problemin kamera yardımıyla tespit edilip gerekirse tedavisinin sağlanması olduğunu aktaran Doç. Dr. Tahaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Histeroskopi dediğimizde ise rahim içinde eğer bir problem varsa, miyom gibi, yapışıklıklar gibi veya daha önce geçirilmiş sezaryen gibi problemlere rahim içine kamera ile girilip tespit edilip, gerekirse yine tedavisinin aynı seansla sağlanması işlemleri bunlar. Kadınlarda en sık gördüğümüz miyom problemleri, tüplerle ilgili, yumurtalık kistleri, rahmin bazı anormallikleri, rahim içindeki bazı problemler hepsi laparoskopi ve histeroskopi yöntemleriyle tedavi edilebiliyor. Bu cerrahilerin avantajları hasta ve bizim için çok önemli. Daha az kesi yaptığımız için hastalara kozmetik öneminin yanında bizim için daha hızlı iyileşmenin olması. Daha az enfeksiyon riskinin olması, daha çabuk normal hayata dönüş ve iyileşme sürecinin olması nedeniyle tercih ettiğimiz yöntemlerden.” 

17 AYDIR DOKTOR DOKTOR GEZİYOR

Bir operasyon geçirdiğini ve eve gittikten sonra titreme, kusma, üşüme şikayetiyle ertesi gün yine doktoruna gittiğini dile getiren Özbayhan, “Dediler, ‘Enfeksiyon kapmışsın.’ 17 aydır doktor doktor geziyorum, kimse ne olduğunu bilmiyor. Buraya geldim, dediler ‘Rahmi aldırmamız lazım.’ İşlem yaptıklarında rahim ile bağırsağın yapıştığını tespit ettiler. Operasyon geçirdim ve çok şükür şu anda iyiyim. 4-5 doktora gittim. Her birisi bir şey dedi. Biri miyom dedi, biri kist dedi, biri rahim şişirmesi dedi. En sonunda Ali hocaya geldim” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  He he
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Haberi okudum geçmiş olsun biraz dikkat edelim talihsiz adam diyor hasta kişi bir bayan
  Cevapla
 • Bozoklu 2 yıl önce Şikayet Et
  Talihsiz adam
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yöntemi şoke etti: Hayvancılığa büyük darbe! 10 günde sayı 132'ye yükseldi
İran-İsrail geriliminde saflar belli oldu