Tatil için geldiği Uludağ'da yaralanan 38 yaşındaki İngiliz turist sağlığına kavuştu

38 yaşındaki İngiliz turist Oliver Brown 2 hafta önce kayak yapmak için geldiği Uludağ'da snowboard yaparken kaza geçirdi. Brown Çekirge Devlet Hastanesi'nde yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.

Tatil için geldiği Uludağ'da yaralanan 38 yaşındaki İngiliz turist sağlığına kavuştu
Tatil için geldiği Uludağ'da yaralanan 38 yaşındaki İngiliz turist sağlığına kavuştu
GİRİŞ 10.03.2022 16:15 GÜNCELLEME 10.03.2022 16:15

İki hafta önce arkadaşlarıyla birlikte gezi amacıyla İstanbul’a oradan da Uludağ’a gelen 38 yaşındaki Oliver Brown, snowboard yaparken kaza geçirdi. Uludağ’da 112 ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Çekirge Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan muayenesinde dalağında darbeye bağlı kanama olduğu görülünce acil ameliyata alındı.  Hastaneden, doktor ve hemşire olmak üzere tüm personelin ilgisinden memnun olduğunu ifade eden Brown doktor ve hemşirelere Türkçe olarak teşekkür etmek istediğini söyledi. 

TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye’de bulunduğu zaman içerisinde çok az Türkçe öğrendiğini ve telaffuz konusunda iyi olmadığını ifade eden Brown, “Umarım beni anlarlar. Onlar hayatımı kurtardılar” diye konuştu. Hazırladığı konuşma metniyle hekimler, hemşireler olmak üzere tüm hastane personeline duyduğu memnuniyeti belirten Brown şunları kaydetti. “Harika tedaviniz, bana karşı nazik olduğunuz için teşekkür ederim. Çok şanssız bir kaza geçirdim ama burada olduğu için kendimi şanslı hissetmemi sağladınız. Bugün taburcu olduğum için mutluyum ama sizden ayrıldığım için üzgünüm. Hepinizi tekrar görmeyi umut ediyorum ama tekrar bir snowboard kazası geçirmeden.” 

ÜLKEMİZE TURİST OLARAK GELMİŞ

Hastayı taburcu olmadan önce odasında ziyaret eden Çekirge Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Meral Leman Özkan ise “Hastamız Oliver turist olarak Bursa’ya gelmiş. Uludağ’da snowboard kazası nedeniyle yaralanması üzerine 112 ekibi tarafından hastanemize nakledildi. Yapılan muayene ve tetkikler sonucunda dalak yaralanması olduğu görülünce ameliyat edildi.   Önce yoğun bakım’ da daha sonra klinikte tedavi oldu ve bugünde taburcu oldu. Kendisiyle ilgilenen hekimlere ve hemşirelere teşekkür etmek için Türkçe bir metin hazırlamış. Hastaneden ve personelin ilgisinden çok memnun kaldığı söyledi bizde çok mutlu olduk” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'ye Türkiye uyarısı! General Philip Breedlove'dan F-16 çağrısı
48 milyar liralık yatırıma onay! Erdoğan imzayı attı