Bitkilerin hızlı büyümesi için ne gerekli? En hızlı bitki büyüten o yöntem!

İlkbaharla birlikte bahçelere ekim zamanı da geldi. Çiçeklerinizin coşmasını ve bitkilerinizin hızlı büyümesini istiyorsanız bu haber tam size göre! Bitki köklerine sadece bir kaşık dökün ve izleyin…

Bitkilerin hızlı büyümesi için ne gerekli? En hızlı bitki büyüten o yöntem!
Bitkilerin hızlı büyümesi için ne gerekli? En hızlı bitki büyüten o yöntem!
GİRİŞ 04.05.2024 17:24 GÜNCELLEME 04.05.2024 17:25
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Bahçeniz veya saksılarınız mis gibi çiçeklerle coşsun mu istiyorsunuz? Sizin için hem kolay hem de doğal bir yöntemimiz var! İşte, bitki köklerini etkili bir şekilde güçlendiren ve çiçeklerin coşmasını hızlandıran o yöntem!

Çiçek vermeyen orkideleri coşturup anında çiçek açtıran o formül! Orkidenin çiçek açması için ne yapmalı?Çiçek vermeyen orkideleri coşturup anında çiçek açtıran o formül! Orkidenin çiçek açması için ne yapmalı?

BİTKİLERİN HIZLI BÜYÜMESİ İÇİN MUCİZEVİ YÖNTEM!

Kahve Telvesi: Bahçenin gübrelenmesini sağlayan kahve, toprağın besin içeriğini artırıp, toprağın asitliğini azaltacaktır. Toprak iyileşmesine ve toprakta su tutulmasına yardımcı olan kahve telvesi ayrıca nitrojen, fosfor, potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi temel elementleri içererek bitkinin güçlü bir şekilde büyümesini sağlar.

Karahindiba faydaları nelerdir? Taze karahindiba nasıl tüketilir?Karahindiba faydaları nelerdir? Taze karahindiba nasıl tüketilir?

KAHVE TELVESİ ÇİÇEKLERE NASIL VERİLİR?

İlk dikkat etmeniz gereken şey kaliteli ve taze çekilmiş bir kahve ile başlamak. Bu size besin ve lezzet açısından daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Eğer espresso gibi öğütülmüş kahve kullanıyorsanız, kahve yapısı daha ince ve konsantre olduğu için, kahvenin miktarını iki katına çıkarabilirsiniz.

İçtiğiniz kahvenizin telvesini kaynar suyla karıştırıp en az bir saat boyunca demlenmesini beklemeniz gerek. Telveyi ara ara karıştırarak tamamen demini aldığından emin olun.

Soğuyan sıcak sulu telveyi süzün ve bahçenizde ya da saksınızda gübrelemek için kullanın.

Mucizevi besin narın bilinmeyen faydaları! Kırmızı narın ve nar suyunun faydaları...Mucizevi besin narın bilinmeyen faydaları! Kırmızı narın ve nar suyunun faydaları...

Kahve telvesini toprağa direkt olarak karıştırın veya toprağın yüzeyine serpin.

Eğer isterseniz başka bir seçenek olarak; bir miktar suya birkaç yemek kaşığı kahve telvesi ekleyip tüm gece boyu demlenmeye bırakarak da kahve çözeltisi oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu solüsyon daha sonra bitkilerin tabanına dökülebilir veya normal sulama rutininizde eklenebilir.

Kahve telvesinin içerisinden yer alan yararlı besin kaynaklarının bitki köklerine iyice ulaşması için gübrelemeden sonra sulamayı aksatmayın.

Beyzanur Özbostan Haber7.com - SEO Editör
Haber 7 - Beyzanur Özbostan

Editör Hakkında

1998'de İstanbul'da doğdu. Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemlerinden derece ile mezun oldu. Ardından Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Çalışmaları bölümünde tam burslu olarak tezli yüksek lisansını yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda çeşitli kurs ve eğitimlerde lisans aldı. 2017'den 2022'ye kadar bir STK'da sosyal medya yöneticiliği görevini üstlendi. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 7
 • ZIRTOVSKi 2 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar zahmetli i$ beyaa..
  Cevapla
 • ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  çok güzel gerçekten böyle ise
  Cevapla
 • Kadriye 2 ay önce Şikayet Et
  Ev bitkilerine de aynı etkisi olur mu acaba? Miktarı nasıl olmalı? Boşa giden atıkları değerlendirmek harika bir şey. Teşekkürler.
  Cevapla
 • Ahmet ALTUNEL 1 ay önce Şikayet Et
  Her türlü bitkiye olur. .
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Telve mi konulacak suyu mu
  Cevapla
 • Ahmet ALTUNEL 1 ay önce Şikayet Et
  Aslında kahvenin kendiside olur,ziyan olmasın diye telve deniyor
  Cevapla
 • Osman 2 ay önce Şikayet Et
  Telvenin kendisi suyla veya dökme şeklinde. zaten suladıkça içine yayılıp görevini yapınca akıp gidecek. Ben öyle anladım.:)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Acun'un "Bu ismi bir yere yazın" dediği isme dünya devi talip oldu
Dünyanın hafızasına kazınan Gazzeli Bedir Dahlan ailesine kavuştu