Limonla mikrodalga temizliği nasıl yapılır? En kolay mikrodalga temizliği…

Limonla mikrodalga temizliği sadece beş dakikanızı alacak, ovalama ve fırçalama gerektirmeyen en hızlı, en kolay ve etkili temizlik tüyosudur.

Limonla mikrodalga temizliği nasıl yapılır? En kolay mikrodalga temizliği…
Limonla mikrodalga temizliği nasıl yapılır? En kolay mikrodalga temizliği…
GİRİŞ 21.05.2024 08:20 GÜNCELLEME 21.05.2024 09:20

Limonla mikrodalga temizliği, inatçı ve dirsek gücü isteyen lekeleri hiç ovalama yapmadan sadece dakikalar içerisinde temizlemenizi sağlayacak bir yöntemdir. Mikrodalga fırınınızı ne kadar düzenli aralıklarla temizlerseniz temizleyin, her kullanımda ortaya çıkan dökülme ve sıçramalar yüksek ısının da etkisiyle zorlayıcı lekelere dönüşür.

Mikrodalga fırında oluşan bu lekeleri, klasik temizleme yöntemleri ile temizlemek bazen saatlerinizi alabilir. Temizlik uzmanları tarafından mikrodalga fırın temizliğini daha hızlı, daha kolay ve daha etkili bir şekilde yapabileceğiniz üstelik en çok beş dakikanızı alacak bir temizlik hilesi paylaşıldı.

Detaylı fırın temizliği nasıl yapılır? Fırın temizliği püf noktalarıDetaylı fırın temizliği nasıl yapılır? Fırın temizliği püf noktaları

Fırını limonla temizleyebilir misiniz? Limon ile fırın temizleme hakkında bilmeniz gerekenlerFırını limonla temizleyebilir misiniz? Limon ile fırın temizleme hakkında bilmeniz gerekenler

MİKRODALGA TEMİZLİĞİNİ BASİTLEŞTİRİN: LİMONLA MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

Limonla mikrodalga temizliği nasıl yapılır? En kolay mikrodalga temizliği…

Temizlik uzmanları tarafından, çok az hatta hiç çaba harcamadan ve sert kimyasallar içermeden limonla mikrodalga temizliği yapabileceğiniz bir yöntem önerildi. Bu yöntem ile mikrodalga fırın içerisinde ısınında etkisiyle kuruyarak inatçı lekelere dönüşen yiyecek ve yağ kalıntılarını parçalayacak ardından kolayca silerek temizleyebileceksiniz.

Limonla mikrodalga temizliği için ihtiyacınız olan malzemeler; su, sünger, sprey şişesi ve başrolümüz olan limon. Limon burada hem mikrodalgayı temizleyecek hem de aynı anda dezenfekte ederek içerisindeki garip kokuyu hapsedecektir.

LİMONLA MİKRODALGA NASIL TEMİZLENİR?

Limonla mikrodalga temizliği nasıl yapılır? En kolay mikrodalga temizliği…

Limonla mikrodalga temizliğine başlamadan önce boş sprey şişesinin içerisine yarısına gelecek kadar limon suyu ve diğer yarısını su ile doldurarak bir karışım oluşturun. Elinizdeki süngeri mümkün olduğu kadar su ile ıslatıp suya doyacak hale getirin ve mikrodalga fırının içerisine koyun.

Hazırladığınız limon sulu karışımı mikrodalga fırının üst, alt ve yanları da dahil olmak üzere her yerine sıkın. Ardından mikrodalga fırının kapağını kapatıp 2 dakika boyunca çalıştırın. Süre bittiğinde mikrodalga fırını kapağı kapalı şekilde içerisindeki süngerin soğumasına fırsat verecek kadar bekletin.

Süngerin soğuduğunu düşündüğünüz zaman mikrodalga fırının kapağını açın. Limonla mikrodalga temizliği ve buharlaşma sayesinde içerdeki kalıntılar yumuşayacak ve kolayca silinebilir hale gelecektir.

Limonla mikrodalga temizliği nasıl yapılır? En kolay mikrodalga temizliği…

Mikrodalganın içerisinde olan sünger ile tüm iç yüzeyi güzelce silin. Dilerseniz hazırladığınız limon sulu karışımı mikrodalga fırının dış kısmına da sıkabilir aynı sünger ile dışını da temizleyebilirsiniz.

Bir profesyonele göre: Evinizi hızlı ve verimli bir şekilde nasıl temizlersiniz?Bir profesyonele göre: Evinizi hızlı ve verimli bir şekilde nasıl temizlersiniz?

Limonla asla temizlememeniz gereken 5 şeyLimonla asla temizlememeniz gereken 5 şey

Limonla mikrodalga temizliği sayesinde hem daha temiz hem de taze kokulu bir mikrodalganın tadını çıkarın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AK Parti'de 3 ayaklı yeni iletişim modeli
Diyanet'ten 'Hac kurası' tepkisi: Bu bizim kırmızı çizgimizdir!