Banyo küfü nasıl temizlenir? Banyo küfü temizlemede tuvalet kağıdı hilesi!

Banyo küfü temizlemek can sıkıcı ve yorucu bir işlemdir. Bu tuvalet kağıdı hilesi ile küvet kenarlarındaki ve fayans aralarındaki inatçı küflerden hiç ovalamadan kurtulabilirsiniz.

Banyo küfü nasıl temizlenir? Banyo küfü temizlemede tuvalet kağıdı hilesi!
Banyo küfü nasıl temizlenir? Banyo küfü temizlemede tuvalet kağıdı hilesi!
GİRİŞ 20.05.2024 08:57 GÜNCELLEME 20.05.2024 09:09

Banyo küfü, hemen hemen herkesin bir kerede olsa karşılaştığı bir konudur. Küf, her nerede olursa olsun oldukça can sıkıcı ve kötü görüntüye sebep veren bir problemdir. Özellikle banyo gibi aşırı nemli ortamlarda küf oluşumu kaçınılmaz bir sondur. Banyo küfü, küvet kenarlarında ve fayans aralarında olduğunda onu temizlemek diğer banyo küfü temizleme yöntemlerine nazaran biraz daha zorlayıcıdır.

Banyo gibi çoğu zaman ıslak ve nemli yüzeyler, küf oluşumu için oldukça elverişli ortamlardır. Siz hiç farkına varmadan küf hızla yayılarak banyonuzu ele geçirerek kötü görüntü ve kokuya sebep olabilir. Aynı zamanda ahşap yüzeylere de kalıcı hasarlar verebilir. Bu yüzden banyo küfü temizleme işlemi asla atlanmaması gereken bir sorundur.

Banyo küfü nasıl temizlenir? Banyo küfü temizlemede tuvalet kağıdı hilesi!

Peki, dirsek gücü gerektirmeden ve herhangi bir alanı doldurmadan fayans aralarına ve küvet kenarlarına yerleşen banyo küfünü temizlemek mümkün müdür? Hadi gelin birlikte öğrenelim!

Sadece 2 malzemeyle en etkili ve doğru tuvalet temizliği nasıl yapılır?Sadece 2 malzemeyle en etkili ve doğru tuvalet temizliği nasıl yapılır?

3 Adımda Duş Başlığı Temizlemeye Dair Her Şey3 Adımda Duş Başlığı Temizlemeye Dair Her Şey

BANYO KÜFÜ NASIL TEMİZLENİR?

Banyo küfü nasıl temizlenir? Banyo küfü temizlemede tuvalet kağıdı hilesi!

Banyo küfünü temizlemede öncelikle genel bir yüzey temizliği ile başlamalısınız yapmanız gereken ilk işlem banyo yüzeyini kuru olduğuna emin olduktan sonra bir süpürge ya da elektrik süpürgesi ile küflü alanı temizleyin. Sabun ve su ile yüzeyi yıkayıp ön işlemi tamamlayın.

Banyo küfünü temizlemek için bir ölçek çamaşır suyunun içerisine on ölçek su karıştırarak bir temizlik solüsyonu hazırlayın. Hazırladığınız bu temizlik solüsyonunu bir sprey şişesine koyun ve küf oluşan yüzeylere sıkarak beş dakika bekletin.

Temizlime solüsyonunu beş dakika kadar beklettikten sonra bir sünger ya da diş fırçası ile tüm alanı köşe bucak fırçalayın. Fırçalama işlemi bittikten sonra yüzeyi durulayıp temiz bir bez ile kurulayın.

Yukarıda banyo küfü temizleme işlemi olarak sizlerle paylaştığımız temizleme işlemi en basit ve genel temizlik yöntemidir. Küvet kenarlarına ve fayans aralarına nüfuz eden küfü temizlemek için de bu işlemde fırçalama adımını daha fazla yapmak gerecektir. Peki, bunun daha kolay bir yöntemi yok mu?

İNATÇI BANYO KÜFÜNÜ TUVALET KAĞIDI İLE TEMİZLEYİN

Banyo küfü nasıl temizlenir? Banyo küfü temizlemede tuvalet kağıdı hilesi!

Küvet kenarları ve fayans araları ulaşılması zor derinlikler içerir ve çoğu zaman banyo küfü buralarda oluşmaya başlar. Bu zorlayıcı ve inatçı banyo küfünü temizlemenin en basit yolu her evde bulunan tuvalet kağıdı ve çamaşır suyu ikilisidir.

Banyo küfünü temizlemek için öncelikle küften etkilenen bölgeyi kaplayacak uzunlukta bir parça tuvalet kağıdı koparın. Tuvalet kağıdını rulo yaparak küfün üzerine yerleştirin. Küfü kapattığınız tuvalet kağıdının üzerine çamaşır suyu ya da çamaşır suyu içerikli bir temizleyici dökün. Çamaşır sulu tuvalet kağıdının banyo küfünü temizlemesi ve küf oluşumunu durdurması için bu şekilde en az 12 saat bekletin.

12 saatin sonunda tuvalet kağıtlarını alın ve tertemiz banyonuzun keyfini çıkarın!

İlginizi çekebilir;

Tıkanmış duş gideri nasıl temizlenir?Tıkanmış duş gideri nasıl temizlenir?

Duşakabindeki su ve sabun lekeleri nasıl çıkar? Duşakabindeki su ve sabun lekeleri nasıl çıkar?

Banyodaki pas lekeleri nasıl çıkarılır? Banyoda oluşan pas lekelerine bu yöntemler ile elveda deyin!Banyodaki pas lekeleri nasıl çıkarılır? Banyoda oluşan pas lekelerine bu yöntemler ile elveda deyin!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail askeri konvoyu 'Rajum' füze sistemiyle darmadağın!
İran'da son seçim anketi! Başörtüsü çıkışıyla gündem olmuştu! Zirveye yerleşti