Myanmar'daki katliama Çin'den destek!

Myanmar devlet medyası, Çin büyükelçisinin Myanmar ordusunun Arakan'da uyguladığı vahşi politikayı memnun edici bulduğunu yazdı.

Myanmar'daki katliama Çin'den destek!
Myanmar'daki katliama Çin'den destek!
GİRİŞ 14.09.2017 13:09 GÜNCELLEME 14.09.2017 13:09

Myanmar ordusu ve aşırılıkçı Budist militanlar tarafından gerçekleştirilen şiddet eylemleri sonrasında 400 bin Arakanlı Müslüman Myanmar'dan Bangladeş'e kaçmak zorunda kalmıştı.

Birleşmiş Milletler (BM) olayı "bariz bir etnik temizlik" olarak değerlendirirken, Myanmar devlet medyası Çin'in bölgede yaşanan gelişmeleri onayladığını yazdı.

"BU MYANMAR'IN İÇ MESELESİ"

Global New Light of Myanmar isimli gazete, Çin Büyükelçisi Hong Liang'ın, "Çin'in Rohingya'da yaşanan terörist saldırılara ilişkin duruşu nettir. Bu sadece bir iç mesele" ifadelerini sayfalarına taşıdı. Gazeteye göre Liang, "Myanmar güvenlik güçlerinin aşırılıkçı teröristlere karşı müdahalesi ve hükümetin ihtiyacı olanlara yardım sağlaması memnun edici" ifadelerini kullandı.

BM "ETNİK TEMİZLİK" OLARAK TANIMLAMIŞTI

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ve BM Güvenlik Konseyi Çarşamba günü Myanmar hükümetine şiddeti durdurma çağrısında bulunmuş ve durumu 'etnik temizlik' olarak tanımlamıştı. Guterres, "Rohingya nüfusunun 3'te 1'i ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Durumu tanımlayacak daha iyi bir kelime biliyor musunuz?" ifadelerini kullanmıştı.

ETİKETLER
çin
YAZDIR
YORUMLAR 27
 • ismet 9 ay önce Şikayet Et
  Allah zalimleri dünyada ve ahirette daim kahreylesin amin
  Cevapla
 • Osmanlı 9 ay önce Şikayet Et
  Çin, abd bitirildikten sonra islam aleminin çok daha büyük düşmanı olacak. Allahualem, Ecüc mecüc denen iki kavimden biri bunlar diğeri de ineğe file maymuna bilimum hayvanata tapan hindular. Zaten iki sapık kavmin toplam nüfusu neredeyse dünyanın yarısı.
  Cevapla
 • anadolu 9 ay önce Şikayet Et
  şimdi bu haberleri okuyunca hepimiz üzülüyoruz tahrik oluyoruz ve islam düşmanlarını bir kaşık suda boğmak istiyoruz..ama hepimizin evinde işyerinde bu islam düşmanlarından ithal edilen pek çok araç gereç mevcut..abd malı cep telefonunu çin malı şarj aletiyle şarj edip elimizde yahudinin colasını içerek bu kardeşlerimize nasıl bir faydamız olur acaba..bunu düşünmek lazım...küfür tek milletir..her alanda milli olmak zorundayız...
  Cevapla
 • Hazar 9 ay önce Şikayet Et
  CENABI ALLAH bütün islâm düşmanı olan budist yahudi ermeni ve haçlı müşrikleri helak eylesin inşallah,,
  Cevapla
 • arakan 9 ay önce Şikayet Et
  sizin şahsında tüm dualara amin amin amin ..
  Cevapla
 • ^^^^^ 9 ay önce Şikayet Et
  Bõyle durum kendilerininde başına gelir Inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kutlamalar başladı! Halk sokaklara dökülüyor
İşte yurt dışından ilk sonuçlar! Çarpıcı detaylar