Ecdat yadigarı camiye saldırdılar!

Başkent Sofya’da tek olan ve Osmanlı döneminden miras kalan Banya Başi Camii'ne akli dengesi bozuk bir kişi zarar verdi.

 • GİRİŞ22.08.2017 14:43
 • GÜNCELLEME22.08.2017 14:50
Ecdat yadigarı camiye saldırdılar!

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Sofya Bölge Müftüsü Mustafa İzbiştali, saldırının kimliği henüz açıklanmayan ve Bulgaristan’a kaçak yollardan girdiği tahmin edilen Suriye uyruklu bir kişi tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti. İzbiştali, saldırganın gece yarısı caminin kapısının kilidini kırarak içeri girdiğini, caminin iki camını kırdığını ve başka maddi hasarlar verdiğini söyledi.

Polis yetkilileri, caminin yanından geçen bir ekibin içerden gelen gürültüden şüphelenerek camiye girdiğini, saldırganı suçüstü yakaladığını ve karakola götürdüğünü bildirdi.

Cami daha önce de saldırıya maruz kalmış

Resmi ismi Kadı Seyfullah Efendi Camii olan ve Mimar Sinan ekolüyle 1566 yılında inşa edildiği düşünülen cami, halk arasında Banya Başi Camii olarak biliniyor.

Sofya’da yaklaşık 80 bin Müslümana hizmet veren cami, geçmişte de defalarca holiganların saldırılarına uğramıştı.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar3

 • Kurt 4 ay önce Şikayet Et
  Türk'ün tokadını unutmuşlar. Hatırlatırız.
  Cevapla
 • Mehemmed 4 ay önce Şikayet Et
  Allah akli dengesini gerçekten bozsun
  Cevapla
 • MEHMET 4 ay önce Şikayet Et
  Madem akli dengesi bozuk o zaman kiliseye zarar verse idi..Camiye zarar vermesini bilen cezasında çekmesini bilmeli. Akli dengesinin bozum olduğuna İnanmıyorum..Cezalandırılmalıdır..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat