Japonya'dan tüm ülkelere çağrı: İlişkileri koparın

Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono, tüm ülkeleri Kuzey Kore ile diplomatik ilişkileri koparmaya ve Kuzey Koreli çalışanları sınır dışı etmeye çağırdı.

 • GİRİŞ17.01.2018 04:31
 • GÜNCELLEME17.01.2018 04:32
Japonya'dan tüm ülkelere çağrı: İlişkileri koparın

Kono, Kanada’nın Vancouver kentinde düzenlenen görüşmede,Kuzey Kore’nin diyaloga dahil olması, yaptırımların çalıştığının kanıtı olarak yorumlanabilir. Şimdi, tüm ülkelerin BM Güvenlik Konseyi’nin ilgili kararlarına bağlılığını yenilemenin zamanı. Bu, Kuzey Kore ile diplomatik ilişkilere son vermeyi ve Kuzey Koreli çalışanları sınır dışı etmeyi de kapsayabilir” diye konuştu.

Koreli taraflar arasındaki görüşmelerinin yeniden başlatıldığını ama şu ana kadar, nükleer ve balistik füze programlarının sonlandırılması yönünde hiçbir ilerlemenin kaydedilmediğini dile getiren Japon bakan, “Kuzey Kore’nin politikasını silahsızlandırma yönünde değiştirmesi için hep birlikte baskıyı maksimum artırmalıyız” dedi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar36

 • Alican 1 ay önce Şikayet Et
  Erkeksen bunları asıl katil abd2yede söylesene..Onun elindeki kitle imha silahları kuzey koreninkinin bin katı..İki yüzlüler sizi..
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Gurur 1 ay önce Şikayet Et
  Hani derler ya japonlar çok gururludur..gurur yüzbinlerce insanını halkını öldüren bir ülke ile müttefik olmaksa ben o gururu istemem
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ergün 1 ay önce Şikayet Et
  Erkek olun önce... abd nin attigi atomu ne cabuk unuttunuz... daha 50 yil önce 500 bin insaninizi dakikalar icinde kim kül etti....
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • İsim Boşver 1 ay önce Şikayet Et
  Bu dünyanın en belalısı ABD İsrail Çin Japonyadır. Terör desen sömürücü desen para desen adam öldürme desen hep kendi çıkarı için kimse size dokunmasın kimse size karışmasın lan siz kendinizi ne sanıyorsunuz.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ahmet Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  Japonya mı.. Yavaş gel hemşehrim ne yaptın sen yaa.. Meydanı boş bulsan Namibya ve Kenyayı da terörist ilan edeceksin :)
  Toplam 3 beğeni
 • Mustafa Yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  ABD uşağı olmuşsun!
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat