ABD itiraf etti! Onlara karşı koyamayız

ABD Savunma Bakan Yardımcısı John C. Rood, ABD'nin füze savunma kapasitesinin Rusya ve Çin'in stratejik güçlerine karşı koyacak yeterlikte olmadığını söyledi.

 • GİRİŞ08.03.2018 18:15
 • GÜNCELLEME08.03.2018 18:16
ABD itiraf etti! Onlara karşı koyamayız

ABD Senatosu'na hitap eden Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) iki numaralı ismi Rood'a ABD füze savunma sistemlerinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 1 Mart'taki Federal Meclis konuşmasında açıkladığı yeni nesil silahlara karşı koyup koyamayacağı soruldu.
 
Sistemin bu amaçla geliştirilmediğini savunan Rood, "ABD'nin füze savunma sistemi, geliştirildiği ve şu ana dek konuşlandırıldığı durumda bulunuyor. Bu sistem, Rusya ve Çin'in stratejik cephaneliğini yok edecek imkanlara sahip değil" ifadelerini kullandı.
 
Rusya, ABD füze savunma sistemindeki önleme füzelerinin saldırı amaçlı olarak yeniden donatılabileceğini belirtmişti.
 
Putin, 18 Mart'ta yapılacak devlet başkanlığı seçimleri öncesi düzenlediği son Federal Meclis konuşmasında, Rus ordusunun 'yenilmez' füze başlıkları ve benzersiz silahlar geliştirdiğini söylemişti.
 

Yorumlar24

 • As1 1 hafta önce Şikayet Et
  ABD itiraf etti Bizler Seytana hizmet ediyoruz Takmayin BIZ Türkler bunu cokkktan görüyoruz Yüce Allah Iyi kalmis Türkleri Vatan ve Erdogani Korusun O beklenen Kutlu müjdeli Gün Cok yakin Artik Lagalibe ILLALAH Lagalibe ILLALAH Lagalibe ILLALAH......ALLAHU EKBER Insallah
  Cevapla
 • volkan34 1 hafta önce Şikayet Et
  trumpa kapak olsun bu sonuç....
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • eray akalın 1 hafta önce Şikayet Et
  Bazı insanlar dış politikadan anlamadıkları gibi bir de saygısızlığa bürünüyorlar.Yani işin ilginç tarafı şudur.Bir insanın kendinde hem cahaleti hem de saygısızlığı barındırması kötüden daha kötü bir durumdur.Yani kötüyle savaşmak başka bir de çok kötüyle savaşmak başkadır.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • tünelci hikmet 1 hafta önce Şikayet Et
  senin dış politika anlayışını sevsinler...
  Toplam 1 beğeni
 • ahmet 1 hafta önce Şikayet Et
  bir gun bu abd terorist devletinin sonu gelecek insallah
  Cevapla Toplam 23 beğeni
 • Nazım Zengin 1 hafta önce Şikayet Et
  ABD nereee; Çin nere? Herkes kendi çöplüğünde ötsün!
  Cevapla Toplam 12 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat