Trump durmuyor! Bir tehdit daha

ABD Başkanı Donald Trump, Rus S-400 füze savunma sistemi satın alan Hindistan'ı hedef alan bir açıklama yaptı ve Hindistan'ın çok yakında Washington'ın tavrını öğreneceğini söyledi.

Trump durmuyor! Bir tehdit daha
Trump durmuyor! Bir tehdit daha
GİRİŞ 11.10.2018 11:19 GÜNCELLEME 11.10.2018 12:17
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Hindistan ziyaretinde Hindistan ve Rusya arasında S-400füze savunma sistemi anlaşmasını imzalamıştı. Anlaşmaya imza atan Hindistan, ABD yaptırımlarının yeni hedefi haline geldi.

ABD'nin Hindistan'a karşı tavrının ne olacağı sorulan Donald Trump, "Hindistan görecek. Siz de sandığınızdan daha erken göreceksiniz" cevabıyla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

 

 

Hindistan Kara Kuvvetleri Komutanı Bipin Rawat, New Indian Express'e verdiği demecinde, Hindistan hükümetinin S-400 anlaşması nedeniyle ABD'nin yaptırım uygulayabileceğinin farkında olduğunu ancak Yeni Delhi'nin bağımsız bir politika izlediğini ifade etmişti.

Geçtiğimiz hafta Rusya ile Hindistan Yeni Delhi'ye S-400 sistemlerinin tedariki için sözleşme imzaladı. 5.4 milyar dolar değerinde olduğu belirtilen anlaşma, Hindistan'a 5 adet S-400 bataryası gönderilmesini öngörüyor.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • vanga 10 ay önce Şikayet Et
  hindistan o füzeleri pakistan için alıyor.umarım almazlar
  Cevapla
 • İnanan 10 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'de eli boş durmamalı S-400 bize yetmez biz Türk yapımı Hisar hava savunma füzelerin seri üretimine başlanmalı acil olarak. Çünkü Rus sisteminden 2 adet alacağız bize ancak 10 sistem gerekir. Onun için Kendi füzelerimiz gerekiyor
  Cevapla
 • Iskender 10 ay önce Şikayet Et
  Seni ilgilendirmez tramp hadı başka kapıya sizler artık demode oldunuz
  Cevapla
 • Dadaş 10 ay önce Şikayet Et
  Kafirlere karşı sesiniz çıkmıyor..israile havla...abd çöküşte artık dünyayı sömüremeyecek hakimiyetini kaybediyor.zalim alçak elinden geleni ardına koyma...pkk ya silah verirken iyi demi.insaallah o silahlar birgün size döner...ozamanda biz sadece izlerizzzzz
  Cevapla
 • Fatih 43 10 ay önce Şikayet Et
  Hindistan NATO üyesi değil birşey değil ABD’ye ne oluyor? Hayır NATO’ya üye bile olsa kimden isterse ondan alır adamlar kardeşim. S-400 alan ülkelere havadan saldırı yapamayacaklar ya ondan böyle kudurup duruyorlar. ABD aynı mafya gibi davranıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkler yaptı! Açılışını Putin yapacak...
Evde kablosuz şarj aleti yaptı!