05 Kasım YÖKDİL sınav soru ve cevapları (2017)

05 Kasım pazar günü itibariyle binlerce kişinin girdiği Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavı - YÖKDİL soru ve cevapları açıklandı mı? An itibariyle YÖKDİL sınavı soru ve cevaplarını kontrol etmek isteyenler YÖK'den gelecek duyuruya gözünü çevirdi.

05 Kasım YÖKDİL sınav soru ve cevapları (2017)
05 Kasım YÖKDİL sınav soru ve cevapları (2017)
GİRİŞ 13.11.2017 09:27 GÜNCELLEME 13.11.2017 09:27
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavı geçtiğimiz pazar itibariyle YÖK tarafından düzenlendi. Binlerce kişinin girdiği sınav sonrası herkes YÖKDİL soru ve cevaplarını öğrenmek için gelen son dakika açıklamalarını merak etmeye başladı. 2017 - 2018 eğitim öğretim dönemi içinde yapılan YÖKDİL sınavı soru ve cevapları ne zaman açıklanacak. Sınava girenler YÖKDİL sınav kitapçık kontrolünü nereden yapabilecek. İşte günün en çok merak edilen sorusunun yanıtı ve detayları

YÖKDİL SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

05 Kasım YÖKDİL sınav soru ve cevapları için gözler YÖK'ten gelecek açıklamaya çevrildi. Henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavı soruları ve cevapları 7 Kasım salı veya 8 Kasım çarşamba günü açıklanacak ve YÖK sayfasından duyurulacak. Yoğunluk olması halinde bir kaç gün daha ertelenebilecek.

 

5 KASIM - YÖKDİL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2017 yılı itibariyle düzenlenen YÖKDİL sınav sonuçları 22 Kasım ile 24 Kasım tarihleri arasında açıklanması bekleniyor. Zira son sınav 9 Temmuz'da düzenlemiş ve sonuçları 27 Temmuz'da açıklanmıştı. YÖK resmi takvimi açıklamamasına karşın 05 Kasım -YÖKDİL sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI YABANCI DİL SINAVININ BAŞARISI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

İlgili mevzuatsal düzenlemelerimizde olduğu ve YDS sınavında uygulandığı gibi, doktora başvuru sürecinden en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması gerekecektir. YÖKDİL sınavının geçerlilik süresi YDS ile eşdeğer olacak. Adaylar her iki sınava da girebilecekler ve her iki sınavında lisansüstü eğitim, doçentlik sınavı ve akademik yükseltme süreçleri ile sınırlı olmak üzere eşit geçerliliği olacaktır.

YORUMLAR 1
  • anybody 1 yıl önce Şikayet Et
    laf olsun..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yayılıyor... Bu kez orada ortaya çıktılar
Bedelli askerlerin eğitimleri görüntülendi