'Türkiye Gerçekleri' hesabına FETÖ'den gözaltı

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde yaptığı paylaşımlar nedeniyle Twitter'da 'Türkiye'nin Gerçekleri' hesabının sahibi gözaltına alındı

 • GİRİŞ31.08.2016 21:04
 • GÜNCELLEME31.08.2016 21:04
'Türkiye Gerçekleri' hesabına FETÖ'den gözaltı

Twitter'da "@mustafaselanik3" hesabından "Türkiye Gerçekleri" ismiyle paylaşımlarda bulunduğu ileri sürülen kişi, Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Faruk Söker tarafından yürütülen FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, ''Türkiye Gerçekleri'' adlı twitter hesabını kullandığı belirlenen M.A hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Bunun üzerine, şüpheli, polis ekiplerince gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Şüphelinin FETÖ/PDY ile bağlantısının araştırıldığı öğrenildi.

Twitter hesabından, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişiminden aylar önce "Acele etmeyin Temmuz bayramdan sonra başlayacak", ''Temmuz...'', ''Hata zincirleri devam ediyor. Temmuz ağır olur, Temmuz sıcak olur'', ''Temmuz anlatılacak bir şey değil...yaşayıp göreceğiz'' şeklinde yapılan paylaşımlar, sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar3

 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Ağustos da bayaa sıcakmış değil mi? Yediğiniz her haltı mevla çevirip kafanıza geçirdi ama sizde tık yok.
  Cevapla
 • ahmet kulaksız 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünya Gerçekleri Realities of the world , ve Onun Yedek sayfası Türkiye gerçekleri ile alakası olmayan bir twitter hesabı.. Birde Sadece Gerçekler var bunlar iyi sayfa :)
  Cevapla
 • gerçek:) 1 yıl önce Şikayet Et
  vatan hainlerini işte böyle içeri atıyoruz... bu da bir gerçek:)
  Cevapla Toplam 9 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat