Fransızlar yazdı! Erdoğan meydan okuyor

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemlerini değerlendiren Fransız yazar, Türkiye'nin bağımsızlık adımı attığını söyledi.

Fransızlar yazdı! Erdoğan meydan okuyor
Fransızlar yazdı! Erdoğan meydan okuyor
GİRİŞ 13.09.2017 17:45 GÜNCELLEME 13.09.2017 17:45

Türkiye ile Rusya arasında S-400 hava savunma sistemleri konusunda anlaşmaya varıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuda kararlı olduklarını, Rusya'ya kaporanın verildiğini açıkladı.

KILIÇDAROĞLU ANLAŞMANIN KARŞISINDA

Erdoğan'ın bu açıklamalarını değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, S-400'lerin olumsuz sonuçlar doğuracağını belirterek anlaşmanın karşısında durduğunu ortaya koydu.

ABD KAYGILIYIZ DEDİ

Anlaşmada sona yaklaşılmasıyla ABD'den de üst üste anlaşmanın iptali için açıklamalar geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, durumu "kaygı verici" olarak nitelendirdi.

FRANSIZLAR BUNU KONUŞUYOR

Türkiye'nin bu alanda attığı büyük adım, Fransız medyasını da meşgul etmeye başladı. Ülkede yayın yapan Le Figaro yazarı Pierre Avril, S-400 alımını köşesine taşıdı.

"TÜRKİYE BATI'YA BAĞIMLIYDI"

"Bu anlaşma, Rusların “Batı 2017” adını verdiği ve NATO’nun endişesine neden olan askeri tatbikatların arifesine rastlıyor." ifadelerini kullanan Fransız yazar, "Türkiye’nin mevcut hava savunma sistemleri Batı’ya bağımlıydı." diye yazdı.

"ERDOĞAN BATI'YA MEYDAN OKUDU"

Pierre Avril, yazısına şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Rusya ile yaptığı anlaşmanın “stratejik menfaatlerden” kaynaklandığını belirtti ve Batılılara meydan okurcasına “Artık bağımsızlığımızla ilgili kararları tek başımıza alacağız.” dedi."

YAZDIR
YORUMLAR 97
 • mali 9 ay önce Şikayet Et
  evet sen teröre destek verecenr, bizim parasını ödediğimiz malı teslyim etmeyecen, gerektiğinde ambargo kayacak,gerektiğinde rest çekecen ve benim kararlarıma saygı duymacan ondan sonra sıtratejik ortağız diyecen öyle yağma yok
  Cevapla
 • kasım 9 ay önce Şikayet Et
  allah yar ve yardımcımız olsun inşallah.
  Cevapla
 • Mert 9 ay önce Şikayet Et
  Avrupa Türkiyenin başarılarını takip etmeye devam edin,avrupa halen elli yıl önceki kafalarıyla harekat ediyor Şimdiki Türkiye coook degisti basari üzerine basari simdi avrupadaki Türkler yüzbinlerce avrupalilarin işverenleri oldu kabullenemiyorlar mecbursunuz başka yolunuz yok kabullenmek zorundasınız kurbanlar
  Cevapla
 • ertuğrul gazi 9 ay önce Şikayet Et
  aynen batı Nato bizim asıl düşmanımız Türkün Türkten başka dostu yoktur biz kendi kaderimizi 1071 den beri belirliyoruz kaderimizde ya istiklal ya ölüm yazılı biz vatansız yaşayamayız Dünya bunu bilmeli
  Cevapla
 • ali 9 ay önce Şikayet Et
  allah yar ve yardımcımız olsun.galip olan allahtır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Saadet Partisi'nin oyları CHP'ye yaradı!
Cem Özdemir, Erdoğan'ın zaferini hazmedemedi