Sır kazıda yeni gelişme... İlk kez görüntülendi!

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde bulunan 82 Evler Mahallesi’nde, gecekondu tipi bir evde özel harekat polisleri gözetiminde yapılan esrarengiz kazı, yaklaşık 11 aydır sürüyor.

Sır kazıda yeni gelişme... İlk kez görüntülendi!
Sır kazıda yeni gelişme... İlk kez görüntülendi!
GİRİŞ 12.10.2017 11:04 GÜNCELLEME 12.10.2017 11:20

Ankara’da oluşturulan 20 kişilik özel bir ekip tarafından, özel harekat polislerinin önlemleriyle 13 Kasım 2016 tarihinde başlatılan kazı, gizlilik içerisinde devam ediyor. Polis barikatları ve brandalarla çevrili kazı alanında kimsenin giriş-çıkışına izin verilmezken, sondaj çalışması yapıldığı görüldü. İlk kez görüntülenen evin bahçesinde bulunan sondaj makinesi ve su boruları dikkat çekti. Daha önce kazı nedeniyle mahallede göçükler meydana gelmesi üzerine binanın çevresindeki eski yapıların güvenliği için zemin katmanlarının saptanmasına yönelik sondaj çalışması yapıldığı ileri sürüldü.

MAHALLELİ RAHAT DEĞİL

Başbakanlık, kazının, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ve Tarsus Müzesi Müdürlüğü’nün izniyle başlatıldığını, çalışma yapılan bölgenin 3’üncü derece arkeolojik sit alanı olarak tescilli olduğunu ve bilimsel kazı dışında herhangi bir kazı çalışmasının gerçekleştirilmeyeceğini açıkladı.

Öte yandan kazı süresinin uzaması ve göçükler nedeniyle çevrede oturanlar, bu durumdan rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Kazının yapıldığı bölgede oturan 83 yaşındaki Tevfik Selen, yaşanan süreçte tedirginliklerinin arttığını söyledi. Yanı başlarında süren kazının, kendilerini endişeye sevk ettiğini belirten Selen, kazıyla ilgili hala bilgilendirilmediklerini söyledi. Polis barikatlarıyla korunan sokakta belirsizlik sürerken, yaşanabilecek bir çökmenin sokakta bulunan eski yapıların yıkılmasına da yol açabileceği bildirildi.

POLİSİN İNTİHARINDAKİ SIR

Tarsus’ta 4 yıl önce, ’silahla şaka yaparken’ öldürüldüğü belirtilen polis memuru Mithat Erdal’ın cinayet sanığı Hüseyin Yasak, yargılandığı Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tarsus’ta esrarengiz kazıların yapıldığının duyulması üzerine eşi Sibel Erdal, define avcılarını ortaya çıkartmak için gizli görevde olan eşinin, deşifre olunca infaz edildiğini, cinayetin, gizemli kazıyla ilgisinin olabileceğini iddia etmişti.

ETİKETLER
Mersin
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • serhat 9 ay önce Şikayet Et
  Bizim insanımız çok meraklı işimiz olmayan şeyleri işimiz olan şeylerden daha çok merak ediyoruz, malesef
  Cevapla
 • isminiz 9 ay önce Şikayet Et
  adamın meraktan sesi bozulmuş
  Cevapla
 • adem 9 ay önce Şikayet Et
  inşaallah ekonomimizi düze çıkaracak kadar örneğin 1 trilyon dolarlık altın bulunur da devletimiz rahata kavuşur.inşaallah....
  Cevapla
 • norhan 9 ay önce Şikayet Et
  bence devlet petrol arıyo
  Cevapla
 • evet_isyan 9 ay önce Şikayet Et
  Ağa, petrol böyle mi aranıyor kazma kürekle:))
  Cevapla
 • yörükoğlu 9 ay önce Şikayet Et
  bazı insanlarda amma meraklı arkadas.kazı yapılıyorsa vardır bi nedeni. devlet kazı icin izin mi alacak. zaten devlet yıkılma olmasın diye her önlemi alır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kadıköy'de çılgın maç! 3-0'dan 3-3
Polis cevabı yapıştırdı! 'O çakal peki sen nesin?'