FETÖ'cülerin 'hayali' ortaya çıktı

Elazığ'da geçen yıl başlatılan soruşturmada FETÖ'nün sosyal medya yapılanmasına dair çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

FETÖ'cülerin 'hayali' ortaya çıktı
FETÖ'cülerin 'hayali' ortaya çıktı
GİRİŞ 14.02.2018 17:47 GÜNCELLEME 15.02.2018 10:26
Bu Habere 192 Yorum Yapılmış

Soruşturma sonucunda açılan davanın sanıklarının deşifre edilen telefon görüşmelerinde "Ermeni doğudan girse, Yunan batıdan girse, Ruslar da Ardahan'dan girse ne güzel olur. Çoluk çocuk demeden öldürülecekler var, hamileler de var, hiç fark etmez. İşkence yapacaksın bunlara. Toplu katliam yapacaksın" şeklinde dehşete düşüren ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın geçen yıl başlattığı, FETÖ'nün sosyal medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında açılan ve görülmesine devam edilen davada, Gökhan Çapat, Taner Özsoy, Süleyman Ünver, Halit Kaan Bayram, Arda Sözen ile Sezgin Ateş isimli sanıkların, telefon görüşmelerine yer verildi.

 

 

Tutuklu sanıkların telefon görüşmeleri ile mahkeme ve soruşturma aşamasında elde edilen delillere göre, darbe girişiminden sonra örgüt tarafından belirlenen konularla ilgili olarak sosyal medya üzerinden paylaşım yapılması talimatı verildiği belirtildi. Örgütün 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasının ardından yapılması gerekenlere dair çalışmalarının da devam ettiği ifade edildi.

Sosyal medya paylaşımlarıyla, örgüt üyelerinin diri tutulması, itirafçıların da önlenmesinin amaçlandığı öne sürüldü.

DEHŞETE DÜŞÜREN İFADELER: YUNAN BATIDAN GİRSE, ERMENİ DOĞUDAN GİRSE NE GÜZEL OLUR

Telefon görüşmelerindeki detaylar dava sürecinde ortaya çıktı. FETÖ üyelerinin konuşmalarındaki, "Çoluk çocuk demeden öldürülecekler var, hamileler de var, hiç fark etmez. İşkence yapacaksın bunlara. Toplu katliam yapacaksın." ifadeleri dikkati çekti.

FETÖ sanıklarının görüşmelerinde "Ermeni doğudan girse, Yunan batıdan girse, Ruslar da Ardahan'dan girse ne güzel olur." söyleminin de yer aldığı belirtildi. Konuşmalarda örgüt üyelerinin tanınmamak için neler yapılması gerektiğini tartıştıkları da ifade edildi.

Sanıklar arasındaki konuşmalarda FETÖ elebaşı Gülen hakkında "deha" benzetmesi yapıldığı, FETÖ tutuklularının ise "rehine" olarak nitelendirdiği de belirtildi. Başka bir görüşmede, "Türkiye bitti. Bak bu NATO, ABD uçakları Türkiye'ye bomba yağdırsa şaşırma." ifadelerinin kullanıldığı ifade edildi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
terör örgütü
YAZDIR
YORUMLAR 192
 • Ahmet Topçu 11 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş bu yorumlara bakıyorum da tek takılan nokta ülkemize düşmanın girişinden bahsetmeleri..Adamlar çoluk çocuğu hamileleri öldürecen işkence edecen diyor bu, biz müslüman türk/türkiyeliler için başka bir devletin ülkemize girmesinden daha acı bir durum.Heriflerdeki vahşet kaşıntısı bosna katliamından farksız..Başka bir devlet saldırsın sıkıntı yok Allah ın izin verdiği an aforroz eder postalarız..Ama öbür tür bahsettikleri vahşetlik olaylarda intikam için bu hayvanları parçalasan yine doyamazsın.Bunların yaşaması bu tehlikenin devam etmesi demektir..Ölmeleri, idam edilmeleri şart..O gün gelirse en önlere geçip yüzlerine bu düşüncelerini bu vahşiliklerini vuracağım..
  Cevapla
 • Cengiz Y 11 ay önce Şikayet Et
  15 Temmuz'da kahraman milletimiz bu Fetö hainlerine öyle bir girdi ki.... Hain başı başka bir hain yuvasına sığındı.
  Cevapla
 • Muşlu 11 ay önce Şikayet Et
  Kökü kurusun milletine vatanına ihanet edenin
  Cevapla
 • Ardahanlı 11 ay önce Şikayet Et
  Ruslar ikinci kere Ardahana girmeye gözü yemez. Kimse 1 karış giremez
  Cevapla
 • oben 11 ay önce Şikayet Et
  bizde de öldürecek ve şehit olacak yürek var ağa
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'de kırgın gönüller tamir edilecek!
İşte halkı en silahlı ülkeler