17 defa serbest kalmıştı bu kez tutuklandı

Esenyurt'ta alışverişe dalan Mısır uyruklu bir kadının alışveriş arabasına bıraktığı içinde 25 bin dolar ile ziynet eşyaları bulunan çantayı çalan şüphelilerden biri gözaltına alındı.

17 defa serbest kalmıştı bu kez tutuklandı
17 defa serbest kalmıştı bu kez tutuklandı
GİRİŞ 09.11.2018 11:02 GÜNCELLEME 09.11.2018 11:02
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülenen olay sırasında kadınların çantayı boşalttıktan sonra tekrar alışveriş arabasının içine bıraktıkları görüldü. 3 ay öncede benzer bir suçtan yakalanan ve 17 kez polise geliş kaydı bulunan Gaye Y.' çıkarıldığı mahkeme tarafından bu kez tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Esenyurt, Mevlana Mahallesi'nde 6 Ekim 2018 tarihinde meydana gelen olayda Mısır uyruklu Dına S. polise başvurarak alışveriş arabasına bıraktığı çantasını geri aldığında içinde bulunan 25 bin dolar ve ziynet eşyalarının çalındığını fark ettiğini söyledi. Kadının şikayeti üzerine Alışveriş merkezi güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri hırsızlığın şikayetten saatler önce olduğunu olayın saniye saniye görüntülendiğini tespit etti.

ÖNCE ÇALIP SONRA BOŞ ÇANTAYI YERİNE BIRAKMIŞLAR

Görüntülerde iki kadın bir çocuktan oluşan hırsızlardan birinin eline aldığı bir elbise ile perdeleme yaparak alıveriş arabasından çantayı çaldığı görüldü. Daha sonra biraz uzaklaşan kadınların çantayı açarak içindeki paraları ve ziynet eşyalarını kendi çantalarına aktardıkları tespit edildi. Şüphelilerin daha sonra boşalttıkları çantayı yine perdeleme yaparak alıveriş arabasına bıraktıkları belirlendi. Bu olay sırasında alışveriş arabasında bulunan mağdurun çocuğunun kadınları fark ettiği ancak ne olduğunu anlayamadığı görüldü. 

GÖRÜNTÜLERDEN TESPİT EDİLDİ

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmada çantayı yerine bırakan kadının kimliği tespit edildi. 3 ay önce de benzer bir suçlamayla gözaltına alındığı anlaşılan Gaye Y.(21) Beyoğlu'nda düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. 

BU DEFA TUTUKLANDI

Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan şüpheli ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Daha önceden 17 kez polise geliş kaydı bulunan Gaye Y.'nin çıkarıldığı mahkeme tarafından bu kez tutuklandı. 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Servet 4 ay önce Şikayet Et
    yorumcu kardeşimizin dediği gibi hırsızlığı meslek haline getirenler tecrit edilmeli ve en ağır cezaya çarptırılması gerekir. şunu da belirtmek isterim ki akıllı bir insan para dolu cüzdanı gelişi güzel ortama bırakmaz ve de bırakamaz. bu bir şekilde tahrik unsurudur. para,su ve kadın sesi insanı cezbeder. insanın dürtülerini tetikler. bunu aklı selim insanlar bilir değil mi?!!!
    Cevapla
  • fatih 4 ay önce Şikayet Et
    suçu meslek haline getiren insanlar toplumdan bi şekilde tecrit edilmelidir...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu açıkladı: İran ile birlikte başladık!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dedeleriniz gibi tabutla gidersiniz