E Devlet risk raporu kredi notu sorgulaması nasıl öğrenilir?

E Devlet üzerinden "Risk Merkezi Raporu Başvuru" işlemi ücretsiz olarak başlıyor. Bu hizmet sayesinde vatandaşlar ayda bir kez ücretsiz olarak "Kredi Limit ve Borç Bilgileri" veya "Çek Bilgileri" raporunu ulaşabilecek. Peki kredi notu risk raporu sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte e-devlet başvuru sayfası...

E Devlet risk raporu kredi notu sorgulaması nasıl öğrenilir?
E Devlet risk raporu kredi notu sorgulaması nasıl öğrenilir?
GİRİŞ 19.03.2019 11:13 GÜNCELLEME 19.03.2019 11:14
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Tüm finansal geçmişinizin ortak bir kuruluşta (KKB) toplanarak analiz edilmesi sonucunda oluşan puanlama sistemine, “Kredi Notu” denir. Risk raporunu ve kredini notunu merak edenler için ücretsiz olarak Risk Merkezi Raporu Başvuru işlemi bugün itibariyle başlıyor. E-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek vatandaşlar ayda bir kez ücretsiz olarak bu raporu alabilecek. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden yapılan açıklamaya göre, ücretsiz kredi notu sorgulama findeks risk raporu hizmeti e-devlet üzerinden istenilen zamanda yapılabilecek. 

Bugün 18:30 itibariyle e-devlet üzerinden risk raporu sorgulama işlemleri aktif olarak alınmaya başlanacak.

E-Devlet Giriş

E-DEVLET SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

 

 

e-Devlet'e giriş yapabilmek için öncelikle e-Devlet şifrenizin olması şart.

1 - PTT şubesinden E-Devlet şifresi alındıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifre ile E-Devlet sistemine giriş yapılabilir.

2 - Şifrenizi aldıktan sonra giriş yapmak için tıklayınız

3 - Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “Sisteme Giriş” yazısına tıklayınız.

4 - Tıkladıktan sonra açılan sayfada size ait olan T.C. kimlik numaranız ile PTT şubelerinden aldığınız e-Devlet şifresini yazarak giriş yapabilirsiniz.

 

ÜCRETSİZ FİNDEKS RİSK RAPORU VE KREDİ NOTU NASIL ÖĞRENİLİR?

Giriş bilgileri girmeniz durumunda aşağıda yer alan ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda yer alan arama bölümüne "risk raporu" yazın ve arama işlemini gerçekleştirin. 

Karşınıza gelen ekran erişime açıldığı anda ücretsiz findeks risk raporu sayfası karşınıza gelecektir

Risk Raporu

Bu hizmetten faydalanmak isteyen kullanıcılar, e-Devlet kapısında yer alan kimlik doğrulama yöntemlerinden biri ile kimliklerini doğruladıktan sonra, "Risk Merkezi Raporu Başvurusu" hizmetini seçerek, "Kredi Limit ve Borç Bilgileri" veya "Çek Bilgileri" raporlarından birini talep edebilecek. 

Bu hizmet kapsamında kullanıcılar, "Kredi Limit ve Borç Bilgileri" veya "Çek Bilgileri" raporunu ayda bir defa ücretsiz alabilecek. 

Kredi Notu Öğrenme

Raporda, borç bilgileri banka ve finansal kuruluş bazında yer alacak. Vatandaş, tüm borçlarını ve varsa ödenmemiş olan faiz, komisyonlarını topladığında toplam borç tutarına ulaşabilecek. Ayrıca, son 10 yılda banka ve finansal kuruluşlar tarafından yasal takibe intikal ettirilmiş açık ve kapalı durumdaki borçlarını görebilecek"

Bugün 18:30 itibariyle e-devlet üzerinden risk raporu sorgulama işlemleri aktif olarak alınmaya başlanacak.

 

ETİKETLER
e devlet
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • tlm 1 gün önce Şikayet Et
  niyet tamamiyle ayrı efendim.........)notu vermedikten sonra kime hayrı dokanmışş bu işin sonuç faydaaaa sı kime????
  Cevapla
 • no name 3 gün önce Şikayet Et
  rapor tarihi çok geriden geliyor. faydalı bişey değil yani.. kredi notu da yok... dağ fare doğurdu yani..
  Cevapla
 • cumali 3 gün önce Şikayet Et
  bunları zaten bankaların mobil uygulamalardan bakıyoruz
  Cevapla
 • zetto 3 gün önce Şikayet Et
  söz konusu uygulama güzel risk diye aratınca çıkıyor uygulamayı kullanıyorsunuz bilgiler geliyor findeks'teki gibi kredi notu vermiyor sadece borç ve kullanım bilgisi veriyor ama çok güzel umarım buna benzer uygulamaları çogaltırlar mesela bu listede haraketli haraketsiz bütün banka hesaplarını görebileceğin bir listede olsa güzel olurdu haraketsiz kredi kartı bilgisi gözükmüyor kmh hesapları ve bakiyeleri kredi kartları ve kulanılan bakiyeler ve kredi bakiyeleri gözüküyor
  Cevapla
 • Sultan MURAT 3 gün önce Şikayet Et
  Kredi notu görünmüyor arkadaşlar fazla heveslenmeyin....Sadece banka hesap ve kredi kartı bilgisi var 2. DÖNEM NOTLARI HENÜZ GİRİLMEMİŞ :))))))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Murat Aydın müjdeyi verdi: Türkiye'nin en büyüğü olacak
Türkiye adım adım istediğini yaptırıyor! İran çaresiz...