Ortak yayınla ilgili bomba iddia! 'Telefonlar alıyorum, CHP kaynıyor'

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Cumhur ittifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve CHP'nin İstanbul adayı İmamoğlu'nun bir araya geleceği ortak yayınla ilgili dikkat çeken iddialarda bulundu. Alçı, yayınla ilgili olarak "Kritik konumdaki CHP’lilerden aldığım telefonlar beni şaşırtıyor" ifadelerini kullandı.

Ortak yayınla ilgili bomba iddia! 'Telefonlar alıyorum, CHP kaynıyor'
Ortak yayınla ilgili bomba iddia! 'Telefonlar alıyorum, CHP kaynıyor'
GİRİŞ 15.06.2019 14:49 GÜNCELLEME 15.06.2019 14:50
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Binali Yıldırım ve İmamoğlu'nun katılacağı ortak yayın için geri sayım başladı. Türkiye'nin merakla beklediği yayınla ilgili olarak ortaya çıkan yeni bilgi ise çok konuşulacak.

 

 

"TELEFONLAR ALIYORUM..."

Nagehan Alçı yazısında Alçı, CHP'li önemli isimlerden aldığı telefonu şaşırdığını belirterek, "Özellikle CHP İstanbul il örgütü kaynıyor. Örgüte görüşü sorulsa Ekrem İmamoğlu’nun bu yayına çıkmaması yönünde bir eğilim olduğu söyleniyor." dedi.

Alçı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

 

 

"CHP’li sosyal medya hesaplarına bakın, yayını istekle bekleyen tek bir kişi yok. Gerçekten çok tuhaf bir durum…

Zaten bu yayında moderatör olmak için özel uğraş sarf eden Uğur Dündar’ı bu işten caydıran da CHP’li kitlelerin yoğun baskısı oldu. Adeta linç ettiler Dündar’ı.

Şimdi de sosyal medyada CHP’li çevrelerde Küçükkaya’ya yönelik büyük güvensizlik görünüyor. Zira dün İsmail bazı isimlere dava açacağını ifade etmiş.

Kendi tabanından Ekrem İmamoğlu’na yayına çıkmaması yönünde ciddi bir baskı var ama İmamoğlu sözünden dönen insan konumuna düşmek istemiyor. Aynı şekilde Canan Kaftancıoğlu da bu görüşte. Kısacası ok yaydan çıkmış durumda.

CHP içinde Binali Bey’in ısrarla CHP’li gazeteci talep etmesi atağına karşın hazırlıksız kalındığı görüşü ağır basıyor. Bu durumun aksi tesir etmesi ihtimalinden korkuluyor.

Biliyorsunuz o panikle CHP’nin görüşüyle Fatih Portakal ismi reddedildi yoksa Binali Yıldırım’ın Dündar’dan sonra ikinci tercihi Portakal’dı. Ancak CHP bu ismi istemedi.

Peki AK Parti kanadı bu yayına nasıl yaklaşıyor? CHP’nin aksine bu tarafta da inanılmaz bir rahatlık var. Binali Yıldırım cephesi son derece sakin. Tayyip Erdoğan ise bu düello işine hiç karışmıyor. Son günlerde Erdoğan büyük devlet ve uluslararası ilişkiler meseleleriyle ilgilenip İstanbul olayını parti kurmaylarına delege etmiş durumda. Şu an parti liderliği şapkasından ziyade devlet başkanlığı şapkasını kullanıyor.

ETİKETLER
imamoğlu
YAZDIR
YORUMLAR 51
 • Osiriss 5 ay önce Şikayet Et
  Ortamı germek doğru değil ülkemiz için hayırlı olur inşallah sonuç..Nagehan alçı ve eşi artık şu taktiklerden vazgecsin yaranmak adına sevimsiz çıkışlara gerek yok eşi bu konuyu abartinca sonu ne oldu malum.. Binali Yıldırım in kazanmasını çok istiyorum inşallah 23 Haziran'da başkan olacak..
  Cevapla
 • M Küçük 5 ay önce Şikayet Et
  İnsanların aklıyla alay etme İmamoğlu biz bu ülkede CHP bin bir Dikili eserinin olmadığını çok iyi biliyoruz CHP demek yoksulluk demek tır ama bu insanlar rahattan sıkıldı başına bela arıyorlar madem istiyorsunuz o zaman seçin kardeşim öyle talebelere bileti indirdim demekle suyu yarı fiyatına indirdim demekle belediye idare edilmez yazacak çok şey var ama bu kadarla yetiniyoruz saygılar sunuyorum İSTANBULLULAR feraset sahibi olun
  Cevapla
 • xxlxx 5 ay önce Şikayet Et
  Bunlar böyle söyleyerek hedef saptırıyor. İsmailin tarafsız olacağını sanmıyorum. Soruları chp belirlemiştir.
  Cevapla
 • Yozgatlı 5 ay önce Şikayet Et
  Ekrem yalana devam edecek yıldırım yıldırım hızıyla icraatlarını ve yapacaklarını anlatacak kısaca Yıldırım çarpacak.
  Cevapla
 • devrim 5 ay önce Şikayet Et
  Sen kimsinki seni chp den arayacaklar mikserlik yapmaya çalışiyosun ama nafile boşa ne yaparsan yap sen senin gibiler kaybedecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kritik toplantı sonrası yeni 'EYT' açıklaması
Trakya'da umutlandıran keşif: Hidrokarbon kaynaklarına ulaşıldı